Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van még esélyem fizika szakra...

Jojomojo kérdése:

Van még esélyem fizika szakra mennem, ha csak az érettségi évében gondolkodtam el azon, hogy ez engem érdekel-e ilyen szinten? Természetesen előtte is érdekelt, de csak afféle hobbi szintjén. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
2016. jún. 1. 00:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A felvételi könnyű, minimális ponttal be lehet kerülni, bent maradni nehéz, arra kell inkább felkeszulnod. ( alapvetően fizika nyilván, es sok matek) ha megy mondjuk a fizika 4-5-osre, nem kell az emelt, de a matek az komolyan kell, ha úgy kezded h nem tudsz derivalni nagy hátrányból indulsz. Ezek ELTEs tapasztalatok, a miheztartás végett.
2016. jún. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!
2016. jún. 1. 01:27
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én BMEs fizikus vagyok. Csak megerősíteni tudom az ELTEs kollégát. Bekerülni nem nehéz. Info érettségit is elfogadják, azt pl elég könnyű.


De bennmaradni valóban nehéz lesz, második héten zht írtunk deriválásból, negyediken integrálásból. Persze előtte elmondják de ennyi idő alatt gyakorlatot szerezni benne igen nehéz, de persze nem lehetetlen. Az elején még ezért előnyben vannak a specmatekos gimiből jövök, de a második évben már nem annyira. Hosszú távon nem azon fog múlni a bennmaradásod, hogy milyen volt az érettségid, hanem hogy milyen tempóban tudod elsajátítani az itteni anyagot. Ami nem kifejezetten könnyű, és elég sok. Sok tanár még mindig készpénznek veszi, hogy ide a legjobbak jönnek. De még egyszer mondom, nem lehetetlen, én is vidékről jöttem és megcsináltam öt év alatt. (Épp a diplomám írom.)


Ha viszont nem vagy benne biztos, hogy ide akarsz jönni, akkor kérdezz utána, hogy mire számíthatsz.

2016. jún. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a te válaszodat is :) sok sikert az életben!
2016. jún. 1. 02:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!