Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan tudom eldönteni, hogy...

Honnan tudom eldönteni, hogy egy 9-12 es fizika tankönyv korszerű-e, és megfelel a mai érettségi elvárásoknak?

Figyelt kérdés

2015. nov. 4. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
A fizika nem sokat változik, ami az alapokat illeti. Szerintem a követelmények sem nagyon változnak.
2015. nov. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én megmondom neked az igazat: Abból tudod eldönteni, ha már jártas vagy a fizikában és áttanulmányozod a könyvet. Na most ez két feltételt is tartalmaz, melyek nem mindig teljesülnek, ezért ökölszabályként a következőt lehet mondani:


A mai könyvek teljesen rosszak, silány minőségűek. Olyan könyvet kell beszerezni (pl. antikváriumból) amit még a 60-as, 70-es években adtak ki.


Pl. Szalay Béla: Fizika.


Vagy 80-as évekből: Holics László: Fizika. Ez utóbbit ha jól tudom újra is nyomták az utóbbi években, szóval megtalálod a könyvesboltokban is.


Ez a véleményem, és sokan egyet is értenek.

2015. nov. 5. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Honnan tudom eldönteni..."

Nem neked kell ezt eldönteni, az oktatási minisztériumnak, tanfelügyeletnek, lektoroknak, stb. a dolga hogy eldöntsék, és ha nem megfelelő, akkor javítsák, másikat adjanak ki.

(Tehát igen, "megfelelőek" :D, ezeken alapulnak az érettségi elvárások.)

Más kérdés, hogy érthetőek, jól tanulhatóak, megszerettetik a fizikát? Hááát...

És itt jönnek a régi könyvek: ezekben sokkal jobbak. (Ugyanakkor 1-2 témakörben, - pl. csillagászat, atomfizika, - nem korszerűek.)

Neked azt kell eldöntened, hogy Te mennyire tudod használni a tankönyveidet, mik az igényeid.

2015. nov. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!