Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudtok olyan felsőfokú informa...

Tudtok olyan felsőfokú informatikai képzést (programozóit) ami habár elismert felsőfokú végzettségnek számít de nem ad diplomát?

Figyelt kérdés
Tudtok olyan felsőfokú informatikai képzést (programozóit) ami habár elismert felsőfokú végzettségnek számít de nem ad diplomát?

2016. jún. 1. 09:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs olyan. Aki komolyan gondolja, az diplomát szerez, és a munkaadók is azt keresik. Programozni nem lehet megtanulni úgy, hogy valaki nem érti mögötte az elméletet, algebrát, meg számításelméletet pedig nem fognak neked semmilyen OKJ-n tanítani.
2016. jún. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mivel a főiskolai/egyetemi végzettség számít felsőfokúnak, aminek a végén diplomát kapsz, ezért nem, nincs ilyen.
2016. jún. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első hozzászóló: De, meglehet érteni, meglehet tanulni és ellehet helyezkedni remek fizetéssel. Ez már megvan. Csak még tovább szeretnék lépni a fizetési létrán és ehhez elég az otthon könyvekből összeszedett tudás. Csak egy papír kell.


Második hozzászóló: Remgeteg szakmában lehet szerezni felsőfokú képesítést diploma nélkül. Mondhatni már pofátlanul sokban. Ezért gondoltam, hogy egy olyan népszerűtlennek egyáltalán nem nevezhető területen mint az informatika vsak akad valami. :)

2016. jún. 1. 09:42
 4/11 anonim ***** válasza:
Az egyetemi informatikai képzésnél alacsonyabb sulikat semmilyen magasabb szintű munkánál nem veszik figyelembe, azaz két lehetőség van, vagy diplomával dolgozik ott valaki, vagy egyáltalán nem érdekli őket a papír (csak hogy el tudd látni a feladatod) és egy érettségivel is lehet nyomni (ahogy pl. te is írtad a sajtát példád). Köztes megoldás nincs (nem is lenne értelme igazából).
2016. jún. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Második vagyok. A felsőfokú szakképzések, amire szerintem gondolsz, attól függetlenül, hogy a nevében benne van a "felsőfokú" szó, nem ad újabb végzettségi szintet. Mint említettem volt, a felsőfokú végzettséget csak felsőoktatási intézetben lehet szerezni, ott is alap- vagy mesterképzés elvégzésével, felsőoktatási szakképzés keretén belül nem.
2016. jún. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
amúgy bírom mikor valaki megtanul otthon egy programozási nyelvet, és ahelyett, hogy örülne így is el lehet helyezkedni, még verni akarja az asztalt hogy neki is akkora fizetés kell ám mint annak, aki 4 évig szívott az egyetemen, és kb 10x annyi dologra van rálátása. nem semmi.
2016. jún. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
ééééééés ennek ellenére semmivel sem tud többet arról ami a munkavégzéshez kell! Ezt se hagyd ám ki. :)
2016. jún. 1. 20:01
 8/11 anonim ***** válasza:

igen, a tudásod meg kb. kifullad abban, amit épp megtanultál (amire már kb. egy 14 éves gyerek is képes az internet segítségével).


na de hagyjuk inkább, sok sikert, remélem megtalálod a 3 hónapos gyorstalpalódat ahol kapsz egy link papírt amivel kb. bárki körberöhög, ha meg véletlenül "bezár a bolt" lehet nézni, hogy a semmivelsetudtöbbet figura két nap múlva már máshol van akár teljesen más munkakörben te meg sehol :) meg persze csodálkozni, miért nem jár annyi lé, mint neki.

2016. jún. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ne haragudj. Én úgy tudtam, hogy amit az iskolapadban tanítanak az csak egy töredéke annak amit egy munkáltató elvárhat programozás területen.
2016. jún. 1. 20:20
 10/11 A kérdező kommentje:
"amire már kb. egy 14 éves gyerek is képes az internet segítségével)." Ember. Lehet, hogy erről neked nem szóltak eddig, de aki az internetet jól használja az MINDENRE KÉPES. Üdv a XXI. században.
2016. jún. 1. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!