Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik olyan nyelvvizsga,...

Létezik olyan nyelvvizsga, amin ha nem sikerül felsőfokú szintet elérnem, ad egy középfokú államilag elismert bizonyítványt?

Figyelt kérdés
Az IELTS és a TOEFL ha jól tudom ilyen, de csak két évig érvényesek és drágák, esetleg más lehetőség is van? Köszönöm szépen!
2012. febr. 2. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Régen a Goethe Intézet csinált ilyet, de aztán már náluk sem így volt. Tudtommal másnál sincs erre lehetőség (sajnos).
2012. febr. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Oxford nyelvvizsgak, de azok dragak elegge
2012. febr. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, sajnos azt olvastam, hogy az Oxford nem honosítható:( Nekem az a problémám, hogy bár írásban C1 szinten vagyok, de szóban sajnos inkább csak B2, szerintetek melyik az a felsőfokú nyelvvizsga, amin lenne így esélyem? Persze gyakorolnék a szóbeli részre amennyire egyedül tudok, de hátha tudtok adni tippet... Ez most lehet, hogy nagyon hülye kérdés, de ha valakinek felsőfokú írásbelije és középfokú szóbelije van, az ugye semminek nem számít felvételi szempontjából?
2012. febr. 2. 14:04
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

régebben volt ilyen ÖSD-nél, de az egész szervezet olyan mocsok rohadt korrupt, hogy évekre be is záratták pl. Kecskeméten


a következő 3-at megbuktatjuk és társai féle hozzáállás végett, örökre bezárattam volna egyébként


de hogy a kérdésre is válaszoljak:


coventry-house.hu vagy vmi ilyesmi


google-be írd be hogy coventry house vagy ÖSD

2012. febr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az IELTS nem évül el. Úgy van, hogy maga a papír érvényes marad, de a külföldi intézmények nagy része előírja, hogy a nyelvtudást 2 évnél nem idősebb papírral lehet bizonyítani. A honosított IELTS nyelvvizsga sem évül el soha. Sőt, Magyarországon nem is szokták kiírni, hogy 2 évnél frissebb papírra van szükség, tehát így itt bármilyen államilag elismert/honosított nyelvvizsga örökérvényű.
2012. febr. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!