Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Volt már valaki ilyen helyzetb...

Volt már valaki ilyen helyzetben méltányossági árvaellátás kapcsán?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Főiskolás vagyok. Ez az első alapképzésem. Most kellene diplomáznom júniusban de csúszok egy évet. Édesapám ez évben hunyt el így félárva lettem és kapom a félárva ellátást a nyugdíjfolyósítótól. De most jön a bökkenő. Június 27-én töltöm a 25. életévemet és méltányossági árvaellátást kellene igényelnem a tanulmányaim befejezéséig ami már csak 1 év. Méltányossági árvaellátást ugye 27. életévig adnak nappali tagozaton és államilag támogatott képzésen. Ez nálam mind teljesül,nappalis vagyok,államin tanulok és ugye első alapképzésem. De sok olyat hallottam hogy előszeretettel utasítja el a nyufig a méltányossági kérelmeket. Nyufig ügyfélszolgálaton nem látnak el ilyenekkel,csak a papirt veszik el és kész.

Kollégiumban élek,szociális ösztöndíjból és árvaellátásból. Nagy szükségem lenne rá ha továbbra is kapnám. Azért írtam ide hátha kellett már valakinek kérelmet benyújtania és tudna mondani pár jó dolgot mit érdemes belefoglalni a kérelembe hogy megadják.

Az én helyzetemben beleírom,hogy ugye a kollégiumi lakhatás költségét és hogy Édesanyám anyagilag nem tud segíteni minimálbérből. Aki érintett eltud látni pár jó tanáccsal? Köszönöm előre is.



2016. jún. 1. 17:39
 1/1 anonim válasza:
Szia! Lehet tudni, hogy mi történt azóta? Megkaptad a méltányosságit?
2016. okt. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!