Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Dékáni méltányossági kérelem...

Dékáni méltányossági kérelem elbírálása mennyire szubjektív, mi alapján határoznak?

Figyelt kérdés

Szégyen, nem szégyen, sajnos igénybe kell vennem ezt a kérelmet, ugyanis 3-szor vettem fel egy kurzust, sikertelenül teljesítettem az utolsó lehetőségem is. Végző hallgató vagyok, a tavaszi félévben szerettem volna végezni.


Szégyenlem, hogy így alakult, és félek, hogy kicsapnak.


Igénybe veszem a méltányossági kérelmet. Milyen esélyeim lehetnek?



2016. jan. 28. 15:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen szubjektív, ezért méltányossági.


Szerintem neked jó esélyeid vannak, ha utolsó előtti félévben vagy.

2016. jan. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Biztosan megkapod!
2016. jan. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
59%

"Biztosan megkapod!"


Megkérdezhetem honnan vagy ebben ennyire biztos? Ha fogalmad sincs róla, akkor szerintem ne hitegesd a kérdezőt. Az ilyen kérelmeket meg is kell indokolni. Nem vagyok meggyőződve, hogy a véletlenül megbuktam meg a nehéz volt az anyag vitathatatlan indok.

2016. jan. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
43%
Azért van egy méltányossági kérelem, hogy ne nagyon kelljen indokolni. Amihez nem méltányossági kérelem kell, na azt kell megindokolni, például utólagos passzíváltatási kérelem. Azért méltányossági a méltányossági, hogy ne kelljen túlbonyolítani. Ez elég indok, hogy "egyszer lehet mindenki hülye"? Szerintem igen. Bár így konkrétan ne írd bele! Ha erre felhasználható a méltányossági, akkor megadják.
2016. jan. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy nagyon indokolt esetben adják meg. Emiatt tartok attól, hogy esetleg nem kaphatom meg. Sajnos ebben a félévben rosszul teljesítettem, viszont a korábbi féléveim eredményesek voltak. 3-szor vettem fel a kurzust igaz, viszont nem merítettem ki a lehetőségeket, (4-szer voltam összesen). Igazoló dokumentumaim nincsenek az idei félévre, tavaly viszont valóban beteg voltam , még papírom is van...bár gondolom azt bizonyítani nem túl aktuális. Szóval nem tudom. Azért igyekszem bizakodó lenni.
2016. jan. 28. 19:45
 6/24 anonim ***** válasza:

Vizsgás tárgy? Beleírhatod, hogy nem tudtál élni a 6 vizsga lehetőségével, és csak 4-et tudtál kihasználni, és ezért is szeretnéd a méltányosságot. Add be veszteni valód nincs.

Ezt még nem merítetted ki:

Nftv. 59. § (4) A felsőoktatási intézmény egyoldalú nyilatkozattal megszünteti annak a hallgatónak a hallgatói jogviszonyát, akinek az azonos tanegységből tett sikertelen javító, és ismétlő javító vizsgáinak összesített száma eléri az ötöt.

2016. jan. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%
De ha már hazudni kell, akkor inkább miért ne hazudjon jobbat?
2016. jan. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
3-asnak. Ugyvivo szakerto vagyok az ELTE-n.
2016. jan. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Ez mit takar pontosan kedves utolsó ? Szóval kérdéses?
2016. jan. 29. 16:48
 10/24 anonim ***** válasza:
Beszeldeg a tanarral, hogy hirdessen meg kurzusvizsgat a tavaszi felevre is, aztan add be a meltanyossagi kerelmedet a Tanulmanyi Hivatalba. Hova jarsz?
2016. jan. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!