Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell elintézni, hogy...

Hogyan kell elintézni, hogy másik oszályba járjak? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

E kérdésem főként azokhoz szól, akiknek már volt részük egyik osztályból a másik osztályba átmenésből (sulin belül)


Középiskolás vagyok. Most 11-es. Jövőre szeretnék átmenni a 12.A-ból (Nyelvi előkészítős közgazdasági szak) a 12.B-be (közgazdasági szak)


Főként azért, mert már feleslegnek tartom a heti 5 angolórát, ráadásul ha átmegyek a 3 angolórán sem kell részt vennem mert, van előrehozott angol érettségim.


Mikor kezdjem el ezt intézni?

Most év végén vagy augusztusban?

Az igazgatóhoz menjek rögtön?


Nálatok ez (az ilyesmi) hogy volt?



2016. jún. 1. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Most kezdd el intézni, és rögtön az igazgatóval, mert az ő döntési jogköre. Ha nemet mond, akkor hiába beszélnél mással. Igent nem valószínű, hogy mondjon azonnal, mert konzultálni akar az osztályfőnökkel. Ha nem hajt el rögtön, akkor írásos kérvényt kell beadnod, 18 év alatt szülői aláírással. Ha engedélyezi, akkor különbözeti vizsgákat fog előírni, amikre nyáron készülnöd kell.
2016. jún. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem.


De elméletileg ugyanazt tanuljuk... annyi hogy a B-től, az angolt jobban..


Max. annyi lehet az eltérés, hogy a B-sek pár leckével (2-3) előrébb vannak tőlünk.

2016. jún. 1. 21:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha megvan az angol érettségid, akkor nem is vehetsz részt angolórán, hiszen teljesítetted a tanulmányi előírásokat. Se egyik, se másik osztályban, úgyhogy nem értem a kérdést.
2016. jún. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

a nyelvi előkészítő átír mindent.


Mivel ott az a cél, hogy emelt érettségid is legyen ezért jövőre is muszály lenne járni angol órára


Viszont a B-be tényleg nem kéne angolra járnom, az tuti

2016. jún. 1. 22:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a szakmai tantárgyak miatt csak 10.-ig lehetett így osztályt váltani, addig is osztályozói vizsgával, utána már csak bukni lehetett.
2016. jún. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Akkor legelőszörre ne vigyem a kérvényt?


Vagy jobban járok ha viszem?

2016. jún. 2. 20:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem ertem. En is nyelvi elojeszitobe jartam, megcsinaltam a kozepfoku erettsegit es onnantol nem kellett bejarnom, hiaba nyelvi elokeszito volt. Tehat ha nem jarsz be ott, nem csaphatnak ki en ugy tudom meg semmi buntetes nem jar, hiszen nem vagy koteles bejarni, az erettsegit, a kovetelmenyt mar teljesitetted. (Egyebkent nem tudom, hol szeretnel majd tovabb tanulni, de ha megengedsz egy tippet, szerintem ne hagyd abba az angolt, jarj be attol, ha nem is mindig, de hetente 1-2-3-szir, csak szintentartas vegett. Emelt angol erettsegi a legtobb szakra jo, hacsak nem mernokirol vagy orvosirol van szo, es +50pontot nem nehez vele osszeszedni, mig mondjuk egy emelt matek vagy emelt magyar sokkal huzosabb. Szinten mellette szol, hogy egy felsofoku nyelvtudas ma mar elengedhetetlen lesz, kozepszint mar szinte semmi. Egyetemen ugyis lesz nyelvoktatas es jobb nem kiesni a ritmusbol, foleg, ha az egyetem szakmai nyelvvizsgat is ker majd.)

:)

2016. jún. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De a mi igazgatónk kötelezi hogy járjunk be angol órákra még így is... hiába a törvény...


Egyébként meg az angol tanulást nem hagynám abba, csak tulajdonképp úgy érzem, hogy amit már most csinálunk azt itthon is megtudom (írásbelire tudok gyakorolni ezernél több feladatot is akár -rengeteg gyakorlókönyv van [megoldásokkal eggyütt], a levélírást majd kijavíttattom valakivel, mondjuk az angol fakultációs tanárommal, mert arra az angolra járnék, a szóbelire meg majd kitalálok valamit... pár alkalommal majd elmegyek angoltanárhoz osztán jónapot...)


Egyébként azért jutottam el erre az elhatározásra, mert az angoltanárom nem valami jó (finoman kifejezve)

- Vizsgára felkészíteni nagyon nem tud

- Sosem azt csináljuk amit kéne

- Mivel az igazgatóhelyettes, ezért rengeteg óra maradt el (mert intéznivalója volt) illetve rengetegszer késik.

- A középszintű szóbelire sem készülünk úgy ahogy én gondoltam... ki sem dolgoztatta a témákat, mondván, hogy azt már úgyis tudjuk...,

hát kedves, hogy így bízik bennünk, de nem látja be, hogy nem mindenki van ötös szinten a mi angol csoportunkból

- Komolyan mondom az angol fakultációs órában (heti 2 óra) többet tanultam mint heti 5 órában rendes angolon.

- El kell menni nyelvizsgázni- mondja... osztán nem is foglalkozik vele...


Áh, én nagyon berágtam rá...

És berágásom idáig fajult.

2016. jún. 2. 23:02
 9/9 A kérdező kommentje:

ja amúgy meg továbbtanulni nem is akarok.

(mert súlyosan önbizalomhiányos, félős és szorongós tinédzser vagyok, úgyhogy lehet hogy az egyetemmel vagy főiskolával jobb állásom lehetne, de én abba a sok zh, szigorlat, meg tudom is én hogy mitől- idegileg biztos hogy tönkremennék.


Majd leteszek valami OKJ-t, és kész...

2016. jún. 2. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!