Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok, ha a 7...

Rossz anya vagyok, ha a 7 honapos kislanyomat egy napra a nagyszulokkel hagyom, amig a parommal elmegyunk egy masik varosba elintezni par dolgot?

Figyelt kérdés
Nem cipelnenk magunkkal, mert kb 8 ora, mire mindennel megvagyunk, es ugy gondoltam, hogy a nagyszulokre hagyom addig a picit. Etrend miatt kicsit kemeny a szeklete, hetfon a doki szekletpuhito szirupot irt ki, az ota is issza, mert neha meg mindig kicsit kemenyebb neki es nehezen jon ki. Megbizhato emberekre hagynam ot arra az egy napra, nem ismeretlen babysitterekre, es hat kaptam egy olyan kommentet, hogy elso legyen a baba, es csak utana a tobbi. Persze normalis, hogy a gyerekem az elso, de ez a 7 honap alatt nem voltam semerre, a kicsivel voltam allandoan, ha dokihoz kellett menni vagy nagybevasarlast elintezni mar orultem, hogy vegre ki birok mozdulni, es nagyon jol esne, ha a parommal kettesben el tudnank menni, kikapcsolodni addig is, de ez a megszolas utan nem tudom, hogy hagyjam-e itthon, vagy maradjak vele es a parom menjen egyedul... Nem akarok rossz anya lenni, nem is szoknek a gyerekemtol, eszem agaban sincs, csak jo lenne kimozdulni kicsit...
2015. szept. 17. 11:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Miért kell ilyen kérdést feltenni? Te is tudod, hogy a gyerekednek sem lenne jó, ha hurcolásznátok, akkor miért tőlünk vársz megerősítést? Az a rossz anya, aki mindenkire hallgat, nem a saját érzéseire!
2015. szept. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

1. A 7 hónapos gyerek már nem annyira pici, hogy ne lehessen mással, mint az anyjával.


2. Ha a nagyszülöket jól ismeri, ök megbízhatóan ellátják, akkor semmi probléma ezzel.


3. A gyereknek mindenképpen jobb a megszokott környezetében lenni, mint utaztatni.


4. Teljesen jogos az igényeteket egy "szabadnapra", amit kettesben töltötök el, föként, hogy a gyerek jó kezekben van.


5. Nem az a jó anya, aki napi 24 órában a gyereken lóg évekig, hanem aki az anyaság mellett megmarad önálló embernek.

2015. szept. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, h. rossz anya lennél, de azt tudom, h. 0 önbizalmad van. Mért foglalkozol más véleményével? Te ezt teszed, kész. Kit érdekel ki mit gondol erről?

Nem is értelek, komolyan...

2015. szept. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
En csak a velemenyetekre vagyok kivancsi, mert nem tudom, hogy en vagyok tul laza a gyerekemmel kapcsolatban es masnak van igaza, hogy non-stop itthon kell lennem vele, vagy neha-neha nyugodtan otthagyhatom a nagyszuleinel...
2015. szept. 17. 11:49
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
Annyira álnaív a magyarázkodásod. Ha nem tudod a kérdésedre a választ akkor vagy nagyon buta vagy, vagy tényleg rossz anya vagy.
2015. szept. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én értem a bűntudatodat, de nincs rá okod. Igenis kell néhány óra, hogy lazíts kicsit. A gyermekáldás igazi csoda, és igen, a gyerek az első, de nem akkor, amikor te már a végét járod, akár fizikailag, akár mentálisan.

Az én lányom is hét hónapos volt, amikor egész délutánra és estére a mamára hagytam, és ez az egy délután is nagyon sokat jelentett feltöltődés szempontjából.

Természetesen a rossz anyaság nem itt kezdődik, hanem amikor valaki rendszeresen lepasszolja a gyerekét valahova.

Az, hogy jó lenne kimozdulni kicsit, teljesen természetes emberi igény, menj, és érezd jól magad! Lehet, hogy ez hülyén hangzik, hiszen nem buliba mész, hanem elintézni ezt-azt, de nekem például már a város másik végén lévő fogorvos is kikapcsolódás tud lenni. :)

2015. szept. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Bocsanat kedves 5-os, biztos te tokeletes anya vagy es soha senkitol sem kertel tanacsot/velemenyt. Elvileg azert van ez az oldal, hogy egymasnak segitsunk, ha valamit nem tudnak, nem biztosak benne, nem pedig azert, hogy leugassuk egymast. En is sokszor latok szamomra marhasag kerdeseket, de ha valaszolok akkor szepen irok, anelkul, hogy lehulyezzem a masikat, vagy egyszeruen hagyom, mert engem ugy neveltek, hogy ha nem tudok szepet mondani, akkor inkabb tartsam a szamat.

Utolso, koszi szepen a kedves valaszodat! :)

2015. szept. 17. 11:59
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

Amikor valaki hülyeséget kérdez, mindig azzal jön, hogy azért van ez az oldal...stb...

Véleményt kérdeztél, leírtam. Miért kérdezel egy fórumon, ha csak egyfajta választ fogadsz el? (5-ös vagyok)

2015. szept. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam is kb. ilyen idős volt, amikor először töltött egy egész napot a nagyanyjánál, és mindannyian nagyon jól érezték magukat. (Van aki ilyen korban már bölcsibe adja a gyerekét.)
2015. szept. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

nem vagy rossz anya. ha bízol a nagyszülőkben, tehát tudják mit ehet, hogy alszik..stb akkor semmi baj nincs vele hogy rájuk hagyod.

mi tegnap voltunk ügyet intézni, vittük magunkkal az egy éves fiúnkat, vittem magammal, neki reggelit, ebédet, uzsonnát, gyümölcsöt...stb, nem is volt ezzel gond. reggel 7kor indultunk, tehát fél7kor már fent volt és délután 4re értünk haza. meleg is volt, nem mentünk 2órát egyhuzamba hogy tudjon aludni rendesen, így 1óra körül már nyűgös volt, azt haza fele aludt egy órát kb...én nem hagytam volna itthon a nagyira, mert nem érzem azt hogy ismeri annyira. egy hónapja lakunk nála, szereti, meg minden, de akkor sem lettem volna nyugodt, a lényeg, hogy nekünk is sokkal kényelmesebb lett volna ha tudjuk kire bízni a kicsit, de nem, így vittük magunkkal. de ha te megteheted akkor ne "kínozd" a picit és magatokat is, hogy a dög melegbe egész napos kocsikázásra viszitek.

2015. szept. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!