Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire számít a szakdolgozat...

Mennyire számít a szakdolgozat helyes megírása, felépítése, a téma tárgyalása?

Figyelt kérdés

Mivel jegyet adnak rá, ebből kifolyólag egy kettes szakdolgozatnak eléggé hiányosnak, összecsapottnak kell lennie, de még így is elfogadják, vagyis nemcsak a 4-es, 5-ös szintű írója mehet záróvizsgázni?

Mégis mennyire számít, hogy milyenre sikerült a szakdolgozat?



2016. jún. 1. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kettes azért nem egyes, mert már nem buksz meg vele. A kérdés inkább az, hogy megkapod-e a kettest egy hiányos, összecsapott dolgozatra.
2016. jún. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként attól, hogy a konzulensed esetleg megadja a kettest a szakdolgozatodra, a védésen még megbuktathatnak.
2016. jún. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem is az a kérdés, hogy meg tudom-e védeni, hanem hogy van jelentősége az érdemjegyen és ezzel a diploma értékelésére való befolyáson kívül másra is? Én is szerettem volna büszke lenni a munkámra, de nem tudtam olyanra megcsinálni, mint amilyenre terveztem.
2016. jún. 1. 23:20
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Most őszintén, ezt egyeteme válogatja. Párom pl. úgy kapott 4est a sajátjára, hogy konkrétan tojt bele abba a nagy hajrában, hogy a bibliográfia helyesen legyen megírva, tényleg elég gyatra volt. Meg azért voltak "hibák" a bíráló szerint is a szakdolgozatban.

Mondjuk nálunk, másik szakon, eléggé bírálótól függött. Volt egy külsős bíráló, aki egy beképzelt f... volt, és kisebbségi komplexus miatt belekötött egy kifejezésbe, amit a szakdolgozat írója használt, ezért lehúzta kettesre. A többi tanár is elolvasta utána a bírálatot meg a kommentárokat és a szakdolgozatot is, néztek egy nagot, aztán megmondták a csajnak, hogy "magunk között legyne szólva, de XY tanár úr bírálatától most eltekintettünk". De ha nem ilyen lelkiismeretes tanárokhoz került volna utána... de ő is mehetett vizsgázni, jegyileg 2-es szakdogával is. Volt olyan is, amit eléggé összecsaptak, meg a csaj is mondta a konzulense első kritikája után, hogy bocs, de ő ezzel többet nem akar foglalkozni, mert nem ér rá, és így is megkapta a 3-ast. Szituációfüggő. De ettől még simán elmehettek vizsgázni.


Viszont ha úgy érzed, tényleg baromi szar lett a szakdogád, akkor baromira erősen készülj fel a bírálati kérdésekből / szóbeli tételekből / legyen ütős portfóliód, vagy bármi, ami a 2. fele a védésednek. Mert inkább azon szoktak az emberek elvérezni.

2016. okt. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4. vagyok


Azt még hozzátenném, hogy mindkét szakon, ahol voltam, 2-es, 3-as érdemjegyet tényleg azok a dolgozatok kaptak, amik nagyon össze lettek csapva, meg ahol a diákban semmi igény nem volt arra, hogy a dolgozatát jobbá tegye (kiv. az előbb leírt incidenst). De ugye ez tanár-, szakfüggő is.

2016. okt. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!