Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 410-420 pont között orvosira...

410-420 pont között orvosira van esély?

Figyelt kérdés
Hogy látjátok, van esélyem bekerülni valamelyik vidéki orvosira ennyi ponttal? tekintve azt, hogy idén kevesebben jelölték meg ezeket a szakokat, mint tavaly és előtte
2016. jún. 1. 23:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Mivel tavaly 413 volt a legmagasabb vidéki orvosira, nyilván van.
2016. jún. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elképzelhető
2016. jún. 2. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..

Azért a helyedben ezt a kérdést meg a válaszokat elolvasnám. :D

2016. jún. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert reális, hogy mindenki válaszol, aki látja a kérdést, nem csak az, akinek rendkívül jó lett, és nyilván nem lapítanak tízszer ennyien az ötvenpontos írásbelijeikkel. Ráadásul in general 800+ hely van állami támogatottra, jelentkezett rá 1500 ember. A jelentkezők több mint a fele be fog jutni, és tavaly is megírták rengetegen 90 körülire, több jelentkező volt, és Pécs 403, Debrencen 409, Szeged 413. Ha nincs óriási változás a jelentkezések számában (nincs, ami van, az is negatív), nem csökkent a helyek száma (orvoshiány van, nem is csökkent), akkor maximum +/- 5 pontos kilengésre számíthatunk. Mivel tavaly több jelentkező volt, de nehezebb érettségi, idén valamiv egyszerűbb érettségi, de kevesebb jelentkező, minden logika szerint a tavalyiakhoz nagyon hasonló pontok várhatóak, amik szerint a kérdező be fog jutni. Az érettségi átlagokban amúgy nem szokott kilengés lenni, maximum a nagyon jók és nagyon rosszak megoszlása lehet más, a nagyjából átlagosan érettségizőket fel fogják venni, ha olyan az átlaguk, fölösleges itt a hangulatot kelteni meg ijesztgetni. Aki meg nem képes statisztikákat keresni meg értelmezni egy ilyen kérdésben, annak amúgy lesz egy kis nehézsége az orvosin.
2016. jún. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor várom a neten jelenleg megkeresett statisztikáidat az idei érettségiről. :) Nem akartam pánikot kelteni, én is idén jelentkeztem, de a tavalyihoz képest NAGYON könnyű volt az érettségi, márpedig az én ismerőseim is tavaly megírták 60-70 körül, idén jóval jobbra, ahogy én is, úgyhogy szerintem ez bőven eltörpül a jelentkezők számának negatív irányba való eltolódása mellett. Az meg, hogy orvoshiány van, szerinted az elmúlt években érdekelte a kormányt? Szerintem sem.
2016. jún. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó; de a férőhelyek nem változtak, ez benne van a tájékoztatóban. Másrészt meg nézd vissza az előző évek statisztikáit. Voltak könnyebb és nehezebb évek, de harminc pontos kilengést még egyik sem okozott, az átlagok meg hasonlítanak egymásra. Vagy megnézheted bámelyik másik szak statisztikáját. Csak akkor emelkedik egyik évről a másikra huszas harmincas nagyságrendekben a ponthatár, ha csökkennek a férőhelyek, a szak megszűnik, vagy állami ponthatárt szabnak ki rá. Az orvosi még csak keresettebb se lett. Nagyon örülök neked meg az ismerőseidnek, de nem változtat ekkorákat egy könnyebb érettségi a ponthatárokon. Szerintem ez a vészmadárkodás kategóriája.
2016. jún. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Rendben, nagyon remélem, hogy neked lesz igazad. :) Bár abba a mondatba nem lehet belekötni, hogy az 50-60-as eredményekkel nem fognak itt villogni.
2016. jún. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, mindenki bent lesz simán. :D
2016. jún. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amúgy meg ha 240 embert vesznek föl egy vidéki szakra, 239 jön 480 ponttal, és a kétszáznegyvenediknek 405 pontja van, akkor 405 lesz a ponthatár.
2016. jún. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Így utólag vicces, hogy majdnem 20 pontos emelkedés volt xD
2019. febr. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!