Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizhetek angolból?

Érettségizhetek angolból?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok, 9.-ben jöttem egy középerős gimnáziumba, ahol 2 nyelvet kötelezően tanítanak különböző mennyiségű óraszámban. (Német és angol)

Én a németet választottam 9.-ben, ergó még mindig azt tanulom többször egy héten (német: 4 óra/hét; angol: 2 óra/hét), de mérföldekkel jobban megy az angol, abból is szeretnék érettségizni. (Nem tudom miért nem váltottam eddig... volt olyan időszak, amikor mindkettőből akartam, de a német év végi jegyeim sz*rok, továbbtanuláshoz meg kéne.)


Lehetséges ez a megoldás? Nem baj, ha ilyen kevés órám van csak angolból? Az iskola megszabhatja, hogy haladó nyelvből érettségizhetek csak? Érettségim is rosszul sikerülne, az év végi jegyek se jók, továbbtanulási pontoknál hihetetlen módon lerontana.


(Általános iskolában 8 évig németes voltam, de nem kaptam meg mégsem elegendő tudást, persze én ezt nem tudtam a h*lye fejemmel, ezért választottam a németet, de mostanra megutáltam, + az angol tényleg jobban megy.)



2015. ápr. 20. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem az óraszámtól függ, hanem hogy a számodra előírt követelményeket teljesítsed.

Ha nektek heti kér angolotok volt, és ezt te végig is csináltad, akkor mehetsz angolból is. (Még akkor is, ha a némettanár presszionálni akar, mert a választás a jelentkező dolga.)

2015. ápr. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az elso jokat irt. Jegyekbol is viheted az angolt, meg erettsegizhetsz abbol is.
2015. ápr. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Akkor nemetbol nem kell?
2015. ápr. 23. 06:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kell, egy nyelvből kötelező, és az ötödiket szabadon választhatod.
2015. ápr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sőt, csak úgy zárójelben:Az év végi jegyek beszámítása, és az érettségi között sincs összefüggés: Tehát nem kell ugyanabból jegyet vinned, mint amiből érettségizel. Egyébként abból érettségizz nyilván, ami jobban megy.
2015. máj. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!