Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt törisek! Az idén mennyir...

Emelt törisek! Az idén mennyire vannak jo források?

Figyelt kérdés
Holnapután fogok szóbelizni emelt toribol, de félek tőle, mert nem minden tételt tudnék elmondani normálisan. Nektek az iden mennyire segített a forrás, aki már volt? Es tenyleg 20 percig kell beszélni, nem 15?

2016. jún. 5. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Én 3 napja szóbeliztem emelt töriből. Nem tanultam meg az össze tételt. Az ókori államszervezetek közül húztam a Spárta részt. A források nagyon jók, én sokáig voltam bent, de nem tűnt fel. Ha lehet pár tanácsom: A feleleted beszéd formában építsd fel, legyen eleje és vége. Pl: Magyarország gazdasága a XIV-XVII században Károly Róbert, I. Nagy Lajos, Luxemburgi Zsigmond valamint Hunyadi Mátyás gazdaságpolitikájáról fogok most önöknek beszélni érintve a török kor mérlegét. (Ez az első tétel.) Ha ezt így bevezeted, dobnak egy hátast. Az a fontos, hogy tudd miről beszélsz és el tudd helyezni térben és időben.
2016. jún. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, Köszi a tanácsokat, igen tudom, hogy a magabiztosság az fontos :) Sok sikert a továbbiakban ;)
2016. jún. 5. 21:47
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pénteken voltam, semmit nem tudtam. Olyat húztam amit át sem néztem, de olyan jó forrásokat adnak, hogy ha van egy kis beszélőkéd, feltudsz egy feleletet építeni és a forrásokat megfelelően, velősen kitudod fejteni simán 80%-os a feleleted, vagy még jobb is.
2016. jún. 6. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez most kicsit megnyugtatott :)
2016. jún. 6. 14:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is pénteken voltam, az én tételemhez 2 oldalnyi forrás volt, 3-4 szöveges, és 2 térképvázlat.

A tételcím alatt volt 3 pont, hogy mikről kell beszélnem, tehát azt elolvasva már egy 3 perc kijön, mert eszedbe jutnak a dolgok. Maga a szóbeli nagyjából 15 perces, 12 percig jó, ha beszélsz, aztán esetleg kérdeznek.

Mondj bevezetést, nevezd meg a témát, amit ki fogsz fejteni, és a végén zárd le szépen, utalj forrásokra és nyugi nem lesz gond, nálam nagyon kedvesek voltak, a lehető legtöbb dolgot próbálták kiszedni belőlem. Ráadásul a felkészülésre biztos, hogy több mint 30 perced lesz, van atlasz is, nem lehet akkora gond:D

2016. jún. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!