Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Töri írásbeli érettségin...

Töri írásbeli érettségin tényleg összelehet hozni a 2est csak atlasszal és a források segítségével?

Figyelt kérdés
írjatok légyszi tapasztalatokat! főleg azoktól várok segitséget akik enn tanultak rà és csak atlaszt illetve a forrásokat használták

2016. ápr. 24. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen ! De gyakorlat kell ehhez is , arra ne számíts hogy majd ott életedben kinyitod először a térképedet és sok-sok mindent kifogsz tudni belőle nézni . Gyakorolni kell a térképhasználatot is ! Gondolkodni kell és egy kis alap fogalmad azért kell hogy mindenről legyen ! De ez tényleg csak alap , gondolok itt ilyenre hogy például XI. Incéről ne a Holokauszt jusson az eszedbe , vagy Napóleonról ne a Tatárjárás ...


Egyébként letesztelheted magadat mennyire vagy jó a térképhasználatban , a neten van egy csomó töri érettségi feladat megnyitsz egyet és próbáld meg csak térképpel megoldani !


Legalább 7-8 feladatlapon keresztül gyakorold ezt a készséget ha egy biztos kettest szeretnél ! Egyébként ha tanulsz is egy kicsit rá a hármas is könnyen megvan nem olyan őrdöngős egy közép töri érettségi ! Hajrá !

2016. ápr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én világ életemben gyűlöltem a törit, 2-es 3-as voltam belőle mindig is. Pár témakörből megmaradtak fogalmak, de tényleg csak nagyon halványan. Arra emlékszem, hogy pl az esszéimre ilyen 5 alatti pontszámokat kaptam, holott valami volt 12 a max. Ami információt megtaláltam az atlaszban az adott témakörben, azt mindenhova odaírtam. Szóbelire készültem azért valamit, hogy pár mondatot el tudjak makogni, mert x százalékot mindkét alkalommal muszáj elérni, hogy ne legyen bukta az egész. Hálistennek kihúztam 1848-at, amit tényleg unásig ismételnek az iskolákban, de így is csak annyit tudtam elmonani, hogy nem rontottam, de nem is javítottam az eredményemen, így egy csodás 45%-os (3-as) érettségivel lezártam a töris pályafutásomat egy életre. :D


Azt javaslom, hogy ha tudod, vedd meg a piros töri atlaszt, abban sokkal több minden van, mint pl a kékben, amiből én dolgoztam. Nézegesd, tanulmányozd át, hogy minél kevesebb idő menjen el a keresgéléssel.

2016. ápr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!