Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fogalmam sincs az egyetemek...

Fogalmam sincs az egyetemek rendszeréről, valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés
Gimnazista vagyok,jövőre fakultációs tantárgyakat kell választanom, és már nagyjából tudom,hová szeretnék menni továbbtanulni. Viszont egyrészt kéne tanács,hogy az elképzelésem mennyire hangzik jól, tehát,hogy a jövőre való tekintettel vajon jól döntök-e. Az ''a'' tervem Budapesten a Corvinus Egyetemen HR menedzsment-et tanulni. A ''b'' tervem programozást vagy valami ilyesmit tanulni, de fogalmam sincs melyik egyetemen/főiskolán lenne ezt érdemes? A ''c'' terv ELTE - Kommunkáció és Média Kar. Ez lenne az egyik, a másik pedig,hogy hallottam ezekről a kreditekről? Valaki elmagyarázná nekem,hogy ez micsoda? Illetve egyéb tájékoztatás is jól jönne amit jó tudni ilyenkor! KÖszönöm!

2016. jún. 6. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Programozáshoz kőkemény matematika kell! Elte proginfo nagyon jó, de szórják is az embereket rendesen... Emelt matek, emelt infó a minimum. +Önállóan nem árt, ha megtanulsz néhány programozási nyelvet.


A másik 2-ről, amit írtál nem tudok nyilatkozni.

2016. jún. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minden tárgy egy bizonyos számú kreditet ér. Megvan, hogy az alapszak elvégzéshez hány kredit kell, HR esetén ez 180 kredit. Félévente nagyjából 30 kreditnek megfelelő tárgyat kell elvégezni, általában a mintatanterv is úgy van összeállítva, hogy fél év alatt 30 kreditnyi tárgyat veszel fel. Aztán ezeket is fel lehet osztani, hogy a 180 kreditből egy rész ami alapozó tárgyakkal szerezhető meg, van egy rész ami már szakirányú tárgyakkal, vannak szabadon választandó tárgyak stb. De a lényeg, hogy minden tárgynak megvan a kreditértéke és ha sikeresen megvan a tárgy megkapod érte a kreditet. Ha összejön a 180 kredit akkor tudsz államvizsgázni és szakdogát védni, hogy megkapd a diplomát. Amúgy én a HR-t nem javaslom, kissé komolytalan a többi gazdasági szakhoz viszonyítva. Másfél évig tanultam, de én sok hasznát nem láttam az ott tanultaknak. Ha nagyon emberközpontú vagy még talán érdekesebb lehet. :) Másik kettő szakról nincs tapasztalatom.
2016. jún. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A 3-ból két szak büfészakként van elkönyvelve, két piálás között lehet vizsgázni, az informatika meg eléggé húzós hozzájuk képest, így nem mindegy mire készülsz fel..

Sztem érdemesebb a nehezebb kritériumokra rágyúrnod (matek, andol pl. mindenhova kell, de nem árt egy kis fizika, vagy ha mégis kommunikációra mennél akkor értelemszerűen nyelvek, magyar...)

Kreditek egyelőre még ne érdekeljenek, a lényeg, hogy az egyetem szempontjából ez egy "bevételi egység" melyet vagy a hallgató, vagy az állam megfizet neki, a hallgató szempontjából meg amolyan indikátor, ami jelzi, hogy mennyi munkaórát kell minimum beleverni a tárgyba, ami sokszor igaz, sokszor nem...

ELTE jó választás a Corvinusszal szemben, de sok más egyetem is van ezen kívül.

Pl. Ha infó, akkor akár BME, érdemes lehet a felvi.hu-t olvasgatnod, ott minden le van írva amire szükséged lehet..

2016. jún. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#1 Hát, az ELTE Proginf sokminden, de jónak biztos nem jó.


Kérdező:

Az elképzelésed jól hangzik, de echte az általános "programozó leszek az jól fizet" indok hallatszódik nekem ki. A HR és a programozás elég távol áll egymástól, így a fakultációid is jelentősed különböznének. El kéne dönteni előbb, hogy melyik terület érdekel jobban, és aszerint választani.


A krediteket már elmagyarázták előttem.

2016. jún. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy reál beállítottságú ne menj az ELTE-IK-ra, mert nagyon megbánhatod. Ha szereted a reál tantárgyakat akkor:

- Gépészmérnök, BME

- Villamosmérnök, BME

- Mérnökinformatika, BME

- Programtervező informatikus(Régi neve: Programtervező matematikus) ELTE


Első háromhoz fontos: Fizika, Matek (emelt szinten, általában az be se kerül aki nem tesz két emeltet)


Proginfóhoz: Emelt Matek és Emelt Info (ezért mondom hogy emelt informatika, mert csak ott van programozás, de talán a közép is elég), egyébként nem szokott túl magas lenni a ponthatár, talán most 2016-ban 350 fölé megy

2016. jún. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!