Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia emelt szintű érettségihe...

Kémia emelt szintű érettségihez az alábbi könyvek elegendők, ha majdnem elölről kell kezdenem, a szerves kémia kb. hány százalékban része az érettséginek?

Figyelt kérdés

Tehát, már elég rég érettségiztem és szeretnék kémia emeltet tenni. Külföldön éltem, ahol tanultam tavaly szerves kémiát fősulin,de csak fél évig. A középiskolai könyveim nincsenek már meg,de megszereztem a következőket,ezekből elég lesz tanulni?


1. Ötösöm lesz kémiából: Villányi példatár

2.Villányi Kémia III. Szerves Kémia (ez úgy íródott mintha már mindent tudnék, mert tele van feladattal.)

3.Villányi Kémia III. Szervetlen Kémia (ugyanaz mint a felső)

4.Villányi: Összefoglaló középiskolásoknak


Szóbelire nem is tudom hogyan, miből készülhetnék.


Jövőre megyek természetesen, nem most. :)



2016. jún. 6. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Én az 1-est és a 4-est csak ajánlani tudom, a másik kettő helyett pedig inkább ezt mondanám:


[link]


Ez a szerves és szervetlen kémián kívül az általános kémiai alapokat is tartalmazza, plusz a hozzá tartozó feladatgyűjtemény is megbízható. Én is ezekből készültem fel, és 99%-os emeltet írtam :D

A szóbeli anyagot is teljesen magukba foglalják, a Villányi Összefoglaló sokszor szint fölé is megy.

Ami a szervest illeti, háát kb. 30%-ot mondanák, ugyanennyi általános és 40% szervetlen, bár ez évenként változik.

2016. jún. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
#1 Gratulálok! Magadtól készültél?
2016. jún. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: nem teljesen, nagyon jó tanáraim voltak :)
2016. jún. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Húú, én is csak gratulálni tudok a teljesítményedhez!
2016. jún. 8. 20:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is a villányisból készültém és idén 91% lett
2016. jún. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akik ilyen jó eredményt értek el, nyugtassatok meg, hogy nektek is voltak gondjaitok a számolásokkal!
2016. jún. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Voltak!!
2016. jún. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!