Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan számolják végül össze...

Hogyan számolják végül össze az érettségin teljesitett pontokat?

Figyelt kérdés

Pl. én az informatika irásbelin 87 pontot szereztem, kb 75% most ehez a 87 ponthoz jön hozzá a szóbeli. Tételezzük fel szerzek még 20 pontot. Akkor az összesen 107 pont az elérhető maximum 150-böl. 120 pont volt maximim az irásbelin, 30 meg a szóbelin.

Én ugy tudom, hogy százalékban számolják ki, hogy mennyit teljesitettünk és azt megduplázzák, de nem vagyok benne biztos.

Esetleg olyan irjon aki már érettségizett.


2016. jún. 8. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

150-nek nézik a százalékát. Nem értem, miért bonyolítja mindenki túl, és kezdi külön vizsgarészek százalékát számolgatni.

Felvételin akkor duplázzák a százalékokat, ha azzal jársz jobban. Így legfeljebb 400 pontot lehet szerezni.

2016. jún. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és két érettségi százalékát nézik.
2016. jún. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azt gondoltam. Plusz nyelvvizsgám is van.


Csak azért irtam ki a kérdést mert ahogy számoltam már igy is van kb 340 pontom is nincs kedvem tanulni az info szóbelire.

SZTE - mérnökinfóra elég lesz.

2016. jún. 8. 18:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a szóbelid nullapontos, akkor nem lesz egyetem...
2016. jún. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Miért lenne nulla pontos? Tanulni fogok rá, csak nem fogom magam agyonhajszolni, mert elméletileg igy is van elég pontom. Tavaly meg azelőtt 280 al vettek fel embereket.
2016. jún. 8. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!