Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mentőápolónak jelentkeztem....

Mentőápolónak jelentkeztem. Amennyiben felvesznek, részt kell vennm egy x órás képzésen. Ez tulajonképpen a gyakoró mentőápolói képzés?

Figyelt kérdés
Van egy alap egészségügyi képzettségem. Ha felvesznek, akkor a mentőállomáson egy belső képzésen kell először részt vennem hogy munkába állhassak. Ez tulajdonképpen a gyakorló mentőápoló képzés, amire a későbbiekben a mentő szakápolói ráépül?Vagy ez csak alap képzés, ami után a gyakorló mentőápolót,-majd a szakápolót kell letennem. Köszi a segítséget!

#ápoló #mentő #mentőápoló #mentő szakápoló
2016. jún. 8. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Eléggé benne vagyok a témában, mivel én is mentőápolónak készülök.

Amiről itt szó van, az csak egy kb. hónapos belső tanfolyam, amivel már dolgozhatsz mentőautón. Viszont 3 éven belül meg kell szerezned a gyakorló mentőápolói képesítést is, ami már egy OKJ-s képzés. Az OMSZ ezt anyagilag nem támogatja, ellenben itt lehet gyakorló mentőápolónak illetve mentőápolónak tanulni ingyen, estin is (ha nincs még, vagy ha már van egy szakmád, akkor is ingyenes): [link]

2016. jún. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Semmilyen esetben nem támogatja? Úgy tudom, hogy Pécsen pl most indított a mentőállomás belső ápolói képzést. Ez elképzelhető? Vagy lehet, hogy az is fizetős lenne?!
2016. jún. 10. 16:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy az OMSZ is indít gyakorló mentőápolói OKJ-t, viszont az fizetős, igen.
2016. jún. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Roland1996022 válasza:
100%
Tudom nem ez volt a kérdés,de nekem már 2 hete írtak e-mailre, hogy felvettek. Nézd meg Te is, mert elvileg küldtek már mindenkinek! Ja és ha Pécsett jelentkeztél, akkor ott találkozunk! ;)
2016. jún. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak múlt héten jelenkeztem, de még semmi. Mindegy, azért még bízunk a csodában! :D
2016. jún. 14. 13:00
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként mikor jelentkeztél, mennyi idő múlva szóltak? Megvan már a mentőápolóid?
2016. jún. 14. 14:25
 7/8 Roland1996022 válasza:
Április körül jelentkeztem, és még nincs meg az ápolóim, 22.én megyek a beiratkozásra. Akkor azt javaslom, hogy ha megadtad az email címed, akkor figyelj mikor írnak. Sok sikert!
2016. jún. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sok sikert kívánok én is mindkettőtöknek, és minden tiszteletem. Nagyon szép hivatás, kevés megbecsüléssel... :( Első voltam.
2016. jún. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!