Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Írnátok a közgazdasági alapsza...

Írnátok a közgazdasági alapszakokon teljesítendő szakmai gyakrolatról?

Figyelt kérdés
Az összes közgáz szak érdekel, de leginkább a Gazdálkodási és menedzsment.

2016. jún. 11. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél tudni?

Min 600 órát kell ledolgozni egy alkalmas helyen, hogy elfogadják. Hogy a gyakorlat alatt mit csinálsz az a vállalattól és a munkakörödtől függ. Nekem nagyjából minden területen kellett dolgoznom, pénzügyi részleg, vezetői adminisztrációs tevékenységek mellett a marketing osztályon is ugyanúgy. A munkahelytől függ, hogyan bánnak veled. Jelentkezz normális helyre!


Egy GM szakos hallgató  

2016. jún. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Általában hogy megy a gyakorlati hely választás? Van egy listája az egyetemnek a szerződött cégekről, vagy oda mész ahova szeretnél? És csak be vagy osztva valaki mellé kb. asszisztensnek vagy ténylegesen te is valódi munkát végzel? Kapsz érte fizetést? (Azért érdekelne, mert távoktatásra mennék, munka mellett, szóval eléggé össze kéne húznom magam, ha az utolsó 14 héten nem dolgozom sehol fizetésért.)
2016. jún. 11. 17:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Általában magadnak kell helyet találnod. Ha nagyon nem megy segíthetnek az egyetemen (jobban szeretik, ha megoldod egyedül).

Mint korábban is írtam, a munkahelytől függ a tényleges munkád. Velem nagyon rendesek voltak, mert sok mindent csinálhattam és hagytak kibontakozni. Viszont egyik csoptársamat pl egy másik cégnél kevésbé vették komolyan.


Hivatalosan járna a fizetés a 6 hétnél hosszabb gyakornokságért. Ne nagy pénzekre számíts mondjuk, mert havonta kb a minimál bér 60%-a és léteznek olyan kedves munkáltatók is, akik elfelejtik kifizetni... DE tényleg lehet normálisat találni! :)

2016. jún. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!