Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám növelni a...

Hogyan tudnám növelni a kitartásomat matematikai problémák megoldása közben?

Figyelt kérdés

Reál szakra járok egyetemen, középiskolában végig ötöseim voltak reál tárgyakból, viszont kiderült, hogy ez nem adott jó alapokat, plusz négyből két évet szinte végig kórházban vagy betegen töltöttem, szóval komoly hiányosságaim vannak.

Az egyetemen kettesekkel csúsztam át félévkor, mert nem tanultam év közben, mert mindig, mikor leültem gyakorolni, teljesen rástresszeltem, ha azonnal nem jutott eszembe a megoldás, feladtam, és bebeszéltem magamnak, hogy ez nekem nem fog menni, túl buta és tehetségtelen vagyok hozzá.

Ősszel emeltezni fogok matekból, mert újra szeretném kezdeni a szakot, csak máshol, mivel úgy érzem, ezzel a tudással kb egy félév múlva ki fogok bukni. (jelenleg passzív féléven vagyok). A baj az, hogy nem tudok gyakorolni, folyton feladom, és azt se tudom, hol kezdjem.

Valakinek van hasonló tapasztalata?



2016. jún. 12. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát próbáld inkább megérteni a feladatot (típusokat), mint bemagolni a folyamatot. Nekem legalábbis így megy. Kevesebb erőfeszítés és több, illetve hasznosíthatóbb tudást ad. Plusz hagyd abba a negatív gondolkodást! Kell egy kis kezdeti sikerélmény és minden könnyebben fog menni.
2016. jún. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak úgy lehet ha megérted, középiskolai anyaggal meg pláne, persze egyetemi anyagoknál is. És gyakorlás gyakorlás gyakorlás. Ha pedig nem megy egyedül a megértés keress egy tanárt aki segít. Am a matekba nem lehet olyan hogy nem jut eszedbe a megoldás és akk ez van , gondolkodni kell amit sajnos sokan nem szoktak. Tapasztalatból tudom, hogy a legtöbb diák ilyen hogy ha ránézésre nem tud egy feladatot akkor rögtön jön a válasz hogy nem tudja, pedig tudná ő ha gondolkodna egy kicsit. A matek az nem olyan hogy rögtön vágja az ember, persze ha érti akkor igen de odáig el kell jutni. (Tudom miről beszélek matematikus vagyok.)
2016. jún. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valóban meg kell érteni, na meg gondolkozni, ezt tudom, és így is szoktam elindulni, csak mindig akkora nyomást helyezek magamra, hogy ezt meg kéne tudnom csinálni, hogy végül teljesen elbizonytalanodok magamban, és abbahagyom. Na de ezentúl meg fogok próbálni ezen változtatni.

2016. jún. 12. 19:07
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Önbizalom és egó kell sok. Egy feladatot nem csak egyféleképpen lehet megoldani (bár sokszor van egy léegrövidebb út), ezt kellene magadévá tenned. Ha nem sikerül, próbálkozz máshogyan, más elvekkel, meggondolásokkal, irányokkal vagy kiindulási ponttal. Meg időnként lazítsd el magad, ne ragadj le egyetlen problémánál, tedd félre, kezdjél másikba.
2016. jún. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!