Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ugy erzem megfogok bukni...

Ugy erzem megfogok bukni matek erettsegin. Matematikai hulladek vagyok. Mi lesz?

Figyelt kérdés

Minden masbol 5-os, 4-es vagyok. Fosulira is jelentkeztem, de nem vesznek fel ha matekbol meg meghuznak..

Egyszeruen nem megy!

Nem all ra az agyam!

A konnyuekre se!

Nekem 2 evem volt megtanulni mindent, nem 4 mint masoknak, es rengeteg minden kimaradt nekem. Nem tudom fel honap alatt bepotolni. Jarok matek tanarhoz is, de en mar elkonyveltem a bukast. Csak az a kerdesem hogy akkor mi lesz?

Oktoberben ujra erettsegizek es ha sikerul akkor jelentkezhetek keresztfelevesre?

Vagy ez hogy van?


19/L


2016. ápr. 7. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugodjál meg, nem lesz semmi baj, 25 pontot még akkor is össze lehet szedni, hogyha hót sötét vagy.
2016. ápr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De hogyan?

Nem latom at az osszefuggeseket..

2016. ápr. 7. 18:14
 3/7 anonim ***** válasza:

azért nem tudsz rá egy kicsit se tanulni, mert már rágörcsölsz, és ha ideges leszel az érettségin, ez is gátolhat abban, hogy pont elérd a minimum ponthatárt. főleg nem vagy hülye hozzá, ha a többi tantárgyból 4-5 vagy, minimum hármas tudnál lenni belőle, csak valaki nagyon megutáltathatta veled a matektanulást.

és akkor is, mi van, ha nem sikerül? csak több időd van tanulni matekot. és ne könyveld el ezt magadnak és ne legyél ideges, amikor bemész megírni. és ne legyél ideges tanulás közben sem, hogy te ezt nem tudod, mert tuti, hogy több mindent értenél meg, ha nem ez járna folyton a fejedben.

nézz meg matekérettségiket, nézd meg, hogy milyen feladatok vannak a leggyakrabban (statisztika, függvények, vektorok pl) és kérd meg a tanárodat h inkább olyanokat tanuljatok, de azokat nagyon részletesen magyarázza el.

sajnos nem jelentkezhetsz keresztfélévesre, de ezen ne aggódj előre, légy pozitív, egy hónapig kell kibírnod csak, utána, ha elég szorgalmas voltál, akkor nincs több szenvedés a matekkal :)

nagyon sok sikert hozzá! :D

2016. ápr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én októberben érettségiztem 29%os matekom lett :D

Ez nem intelligencia kérdése, hanem a matek tamtárgy pont a ráfordítandó időhányadostól függ. Ülni kell felette, vagy butamaradsz mint én.

2016. ápr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Baluba ***** válasza:

Amit szerintem nagyon sokan nem vesznek észre, az az, hogy nem elég, ha a megoldást nagyon részletesen végigveszed és megérted. Ez egy fontos dolog, de nem biztos, hogy segít önállóan feladatot megoldani. Azt is meg kell tanulnod, hogy hogyan lehet rájönni a megoldásra. Egy példán keresztül a kölünbség: részletes megoldások tanulmányozásával megtanulhatod használni a koszinusz tételt, de azt nem, hogy miért jutott eszébe a megoldónak felírni éppen a koszinusztételt, így amikor neked kell feladatot megoldanod, bajban leszel.

Természetesen könnyen lehet, hogy tévedek, és másban rejlik a problémád, ha így van, bocsánat a rabolt ídőért.

2016. ápr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5: Akkor hogyan lehet elkezdeni egy feladatot?
2016. jún. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Baluba ***** válasza:

6: Kicsit pontosíthatnál. Ha teljes általánosságban kérdezed, akkor nálam a megértés az első (miről szól a feladat, mit tudunk, mit akarunk tudni); majd jön a feladattípus felismerése (azaz besorolom a feladatot egy elég szűk csoportba, pl lineáris egyenletrendszer, koordinátageometriai területszámítás, stb); az adott típus megoldásában általábanhasználható képletek, tételek, ódszerek felidézése; ezek közül kiválasztani azt, amibe a meglévő adatok a legjobban illeszkednek, illetve amelyekből a kérdésre választ kaphatok. Végső lépésként ezeket a számításokat ténylegesen elvégzem.

A kulcs természetesen a feladattípus, és a hozzá csatlakozó tétel- és képlethalmaz azonosítása, ebben kell gyakorlatot szerezni.

2016. jún. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!