Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha most júniusban kiiratkozom...

Ha most júniusban kiiratkozom az egyetemről, és szeptemberben máshol kezdek, erre a nyári 2-3 hónapra mi lesz a tb-mel? Fizetnem kell? Vagy kérvényezhetek valamit?

Figyelt kérdés
2016. jún. 12. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Miért iratkoznál ki?Ne iratkozzál ki , így nem lesz semmi a TB-ddel, mehetsz diákszövetkezeten keresztül dolgozni a nyáron. Nem kell kiiratkozni, lesz szeptember elején vagy augusztus 28-adika után kiiratkoznod. Nem kell kérvényezned. Csak általában egy Neptun nyomtatványon bejelented, hogy kiiratkoztál és azt tudomásul veszik ennyi. Ráérsz kiiratkozni szeptember 01-én is.
2016. jún. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző akkora baromságot ír hogy az hihetetlen. Ha kiiratkozol most, akkor TB-d biztosítva van a diákigazolványod érvényességéig + 45 napig. Október 30-ig lesz jó a diákod, +45 nap-ig(dec közepe) nem kell tb-t fizetned. Semmi problémád nem lesz.
2016. jún. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2-es Tanuljál meg már értően olvasni! Ha tudnál olvasni akkor értenéd, hogy nem írtam, hogy TB-t kell fizessen a nyáron. Azt írtam, hogy fölösleges kiiratkoznia most, mert semmit nem veszít, hanem csak nyer vele, ha augusztus végén, szeptember elején iratkozik ki, hiszen addig is tud diákmunkát vállalni. Ha nincs hallgatói jogviszonya, akkor nem tud diákmunkát vállalni.
2016. jún. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Itt szó nem volt a nyári munkáról, másrészt meg amikor hallgatói jogviszonyt kapja az ember, aláír egy bizonyos papírt, hogy nem fog kiiratkozni egy bizonyos ideig ha jól emlékszem. De ez meg egy teljesen más téma. De ahogy le is írtad, te nem is a TB-vel kapcsolatban válaszoltál, hanem egy teljesen más kérdésre adtál választ.
2016. jún. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Október végig érvényes a diákod, addig jár a TB is. Szeptemberben meg beiratkozol akkor onnantól új diákod is lesz, szóval ugyanúgy jár tovább a TB. Az meg nem számít hogy most vagy szeptemberben iratkozol ki, teljesen irreleváns, ugyanúgy jár minden amíg érvényes diákod van.
2016. jún. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Úhha, köszönöm a segítő válaszokt, de egy fontos infót kihagytam. Most passzív félévem van,milyenkor mi van? :/
2016. jún. 12. 21:43
 7/9 anonim ***** válasza:
2015/2016/2 matricának kell lennie a diákodon, ha ez nincs akkor március végéig volt érvényes a diák. Ha már nem érvényes akkor viszont fizetned kell TB-t. Nem tudom, adtak passzívra matricát, mert ettől függ. nem tudom passzív járt matrica?
2016. jún. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Passzivra nem jár matrica, viszont ez idő alatt is fizeti az egyetem a tb-ket. Ezt mondta annó az ügyintéző, de ellenőriztem ügyfélkapun keresztül is, egyelőre biztosítva vagyok
2016. jún. 13. 07:50
 9/9 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha nem iratkozol ki. Fölösleges. Amúgy, ha szeptemberben a másik egyetemre beiratkozol, utána is ráérsz kiiratkozni a mostaniról, ami csupán egy bejelentés és azt tudomásul veszik, tehát, hogy kiiratkozz ahhoz nem kérvény kell, csak egy egyoldalú bejelentés részedről, és kötelesek kiírni. A Neptunban is ki tudsz iratkozni a legtöbb helyen a megfelelő nyomtatvány leadásával.
2016. jún. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!