Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha most nyáron végzek a...

Ha most nyáron végzek a Bsc-vel, és szeptemberben folytatom tanulmányaimat Msc-n, akkor a hallgatói jogviszonyom hogy fog alakulni?

Figyelt kérdés
Bementem ma a TO-ra, de nem tudta megmondani az ott levő nő, azaz találgatása szerint megszűnik júniusban és majd szeptemberben lesz újra, a nyáron pedig nem lesz. Ez nekem sántít.Fontos volna tudom, hogy az államvizsgát követően meddig lesz még hallgatói jogviszonyom. Vállalhatok-e új diákmunkát a nyár folyamán, illetve, hogy a gyerektartás folyósításában ez változtat-e valamit is.
2016. máj. 2. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha most nyáron végzel a 2015/2016/2 szemeszteres matrica a diákodon kb. októberig elejéig jó.

Nem értem a TO-n hogy nem tudják ha mindig márciusban és októberben kell menni érvényesíteni a diákmatricákat.

2016. máj. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Diákmunkát tuti vállalhatsz amíg van diákmatricád, a gyerektartás nem tudom biztosan, de elméletileg ha októberig diák vagy akkor azt is folyosítják.
2016. máj. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "gyerektartás folyósítása" elég érdekes kifejezés. Gondolom, mint mindenki másnak, neked is a nem veled élő szülőd küldi a rokontartást, amit a bíróságon megítéltek. Tehát az semmi esetre sem fog automatikusan megszűnni. Ha a szülőd meg egy-másfél kérdéses hónap miatt rohan a bíróságra, hogy kérje a megszüntetést, az egy igen csak érdekes szituáció lesz. Mire tárgyalás lesz, addigra már rég újra tanulni fogsz.
2016. máj. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

a matrica októberig biztosan jó, de addigra már meg is fogod kapni az msc miatt az újat.

szóval biztosan élni fog nyáron.

2016. máj. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek. Hasznos volt. :) Akkor ezek szerint nem lesz baj ezzel. A gyerektartással kapcsolatban: a szülőm, aki a gyerektartást küldi havonta nem problémázik természetesen, nincs ilyesfajta viszály, csupán érdekelt engem, és a szüleimet is, hogy ilyenkor van-e valamilyen teendő, jogilag hogyan működik ez, illetve nyilván az is, hogy anyagilag hogy készüljünk majd.
2016. máj. 3. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!