Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológusok, és más hallgatók!...

Biológusok, és más hallgatók! Ti is elfelejtitek a vizsga után a tananyagot?

Figyelt kérdés

Biológusnak tanulok egyetemen, levelezős vagyok. Azt vettem észre magamon, hogy nagyon sokat felejtek. Meg ugye mindent nem is tudok megtanulni a vizsgára pl. Eddig a vizsgáimat mindig problémamentesen leadtam, kis szerencsével ugyebár (jó tétel, stb). De mit érek a jó vizsgajegyekkel, ha elfelejtem amit megtanultam. Tanítani szeretnék, tehát az óráim előtt fogok majd készülni, de akkor is, idegesít, hogy sok mindent nem tudok. Van erre valami praktika? Értem én, hogy a bioszt nem lehet magolni, hanem megérteni kell, összefüggéseket keresni, de mégis... Van valami praktika, amivel megelőzhetném a feledést?

Illetve egy bónusz kérdés: szeretném a nyáron kicsit fejleszteni magam, biológiával kapcsolatos könyvek, filmek érdekelnének. Tudtok ajánlani?


2016. jún. 13. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Amit nem használsz, azt elfelejted. Csak folyamatos ismétléssel lehet mindenre emlékezni, de nincs a világon annyi idő, ami alatt mindig mindent átismételhetnél valamilyen formában.
2016. jún. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Természettudományokból annyira nem szerencsés ez, én matematikán tanulok és itt természetesen nagyon nagy az egymásra épülés, és volt már olyan, hogy pl egy diffegyenletet nem tudtam teljesen megoldani, mert a végén valamelyik integrálnál nem vettem észre, hogy hogyan kell megcsinálni. Dehát van ilyen :)


Én egyébként főleg úgy szoktam ezt kikerülni, hogy elő-elő veszem a régi jegyzeteket, fellapozom a könyvekben azokat fejezeteket, mert azt akarom, hogy ha már valamit megtanultam, az maradjon is a fejemben, és legyen ott egy szép nagy egység. Illetve 1-2 alsóbb éveset szoktam "tanítani", inkább segítésnek nevezném, és ehhez fontos hogy átismételjem a dolgokat.


Saját tapasztalat alapján tehát azt mondhatom, hogy legyél szenvedélyes a biológia iránt, gyötörd magad, hogy megtaláld a kapcsolatokat a régebben és az újonnan tanult dolgok között, térj néha vissza korábbi anyagokhoz. Nálam ez úgy szokott jönni, hogy random elmélkedek 1-1 témakörön, pl számelméletből, aztán a fejemhez csapok, hogy basszus ez hogy is volt? Kinyitom a könyvet, megnézem, aztán egy újabb fejezet, majd egy újabb és az egész magával ragad.

2016. jún. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!