Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem mellett milyen pénzsze...

Egyetem mellett milyen pénzszerzési lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Most megyek főiskolára/egyetemre, de a szüleim nem tudnak mindent fizetni. Sőt... Nem is szeretnék már tőlük pénzt kérni. Viszont az iskola mellett 2-3 napnál többet nem hiszem, hogy lehetne dolgozni, az meg ugye nem sok pénz. Ösztöndíjat könnyen lehet kapni? És általában mennyi?
2010. ápr. 12. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:

melyik egyetemre mész és milyen szakra?


diákként dolgozhatsz suli mellett,vagy vállalsz korrepetálást középsulisoknak

2010. ápr. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon változó, szerintem az is-is munka+ ösztöndíj elmegy, de ez attól is függ mit dolgozol és mennyi az ösztöndíjad, ami viszont sok mindentől függ, a jegyeidtől az iskolától, a szak az évfolyam tanulmányi átlaga stb.

Ha mindent nem is tudnak a szüleid fizetni, de tudsz otthon lakni és neked nem kell besegítened a kasszába akkor teljesen jól működik. Én dolgoztam is és ösztöndíjat is kaptam )otthon laktam) bőven többett tudtam magamra költeni mint most(persze nekem nem volt tandíjam és hazaadnom sem kellett)

2010. ápr. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A Pázmányba megyek nemzetközi igazgatásra, vagy valami nyelv szakra. Az a gond, hogy Pesttől kb. 200 kmre lakunk, úgyhogy otthon nem tudnék lakni.
2010. ápr. 12. 19:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát az már nehezebb de sokan vannak így, és valahogy megcsinálják.

Ha nagyon nagy ász vagy próbálj meg majd szakkoliba pályázni, kevés pénzért tök jó ellátás. Egyébként is inkább kolesz az albérlet pesten nagyon drága. Lehet kérni az egyetemeneken is támogatást, a Pázmányt ennyire nem ismerem, de mivel egyházi biztosan van valmilyen.

Diákhitelt csak akkor vegyél fel, ha nagyon nagyon kell, szívás, rosszabb mint bármelyik üzleti alapú hitel.

2010. ápr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


www.pannonwork.hu

www.furgediak.hu

www.melodiak.hu

www.diakmelo.hu


Sok sikert!

2010. ápr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!