Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szóbeli érettségin mennyi...

A szóbeli érettségin mennyi ideig kell beszélni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hallottam olyat, hogy legalább 5 percig kéne beszélni, de olyat is, hogy 10 percig. Olyan gondom van hogy én alapból hadarok, gyorsan beszélek, és eléggé stresszelős vagyok. A célom a 3-as, 4-es felelet, de most, hogy mondogattam fel a tételeket, feltűnt hogy elég gyorsan eldarálom őket.. 1-2 perc alatt túl vagyok egy tételen, de mégis mindent elmondok. Félek attól is hogy stressz helyzetben összekeverem a tételeket, vagy el felejtek belőlük dolgokat.. Mennyi ideig kéne beszélni?

2016. jún. 15. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Papíron 10 perc körül. Viszont, ha te mindent elmondasz 5-7 perc alatt, és max csak kérdeznek párat, nem jelent hátrányt. De ne az idővel foglalkozz, ha hadarsz, az sem túl jó, csak nyugodtan, magabiztosan.
2016. jún. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De nem 7 perc, hanem 2 perc alatt mondom el! :(
2016. jún. 15. 22:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha majd ott leszel kezedben a tétellel és dolgozol rajta, szerintem tudsz pár perccel többre valót írni. Ha nem és nagyon hadarva mondod el, le is lassíthatnak, hogy kicsit lassabban. Másfelől, elvileg ismernek már a tanárok és nem mától beszélsz gyorsabban.
2016. jún. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem az idő számít, hanem az információ. Lehet, kínoznak majd pár egyszerűbb kérdéssel, de ha elmondtad, amit kell, akkor nem fognak ott tartani 10 percig, mert ki kell tölteni az időt, gondolj már bele, azok a tanárok minimum 100 ilyen feleletet kell meghallgassanak, felüdülés lesz, ha valaki normálisan elmondja rövid idő alatt.


Felsőfokú nyelvvizsga szóbelire 20 percet mondanak, nem viccelek, öt percig voltunk bent a párommal, mert odatettük magunkat. 100% lett.

2016. jún. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha látja a tanár, hogy nem tudod akkor mondja hogy nem kinozz és csináld a következő tantárgy tételét. Ha viszont elmondod a tételt 5 perc alatt kb, és a tanárnak elég lesz akkor ugyan mehetsz következő tételre, viszont ha nem volt elég számára és ő szeretne még hallani pár dolgot a feleletbe akkor kérdéseket is tehet fel.
2016. jún. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!