Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar szóbelin mennyire...

Magyar szóbelin mennyire lehet eltérni a tárgytól?

Figyelt kérdés
Vannak olyan tételek, amik lényege nem feltétlenül a költő/író élete, illetve híres művének a cselekménye hanem pl.:Az ember tragédiájában történő eszméi változások. Az ilyen tételeknél mennyire probléma ha én mégis az író életét ecsetelem és a mű cselekményét ismertetem?

2016. jún. 16. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Röviden kell is. Pár szó az életéről, a mű keletkezési körülményeiről, cselekményéről. De főleg a feladatról beszélj azért.
2016. jún. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyik tételben sem kell az író életéről beszélni, hanem az életművét kell bemutatni mindegyiknél röviden. Az nem ugyanaz. És a mű cselekményét sem kell soha ismertetni, hanem elemezni kell a művet (ennek része az eszmei változások az Ember tragédiájában is). Ha az elemzés nem megy, de az író életművéről beszélsz, akkor már kapsz pontokat. De az író életének és a mű cselekményének bemutatására nem szoktak pontot adni, úgyhogy azt inkább ne tedd.
2016. jún. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem 4 pont bőven megfelel a 30 - ból, az életére és a cselekményére kapok annyit?
2016. jún. 16. 16:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Bármennyire el lehet térni a tárgytól, csak azért nem adnak pontot, esetleg rád is szólnak, hogy beszélj inkább a tételről.
2016. jún. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A műről kell beszélni, nem a szerzőről
2016. jún. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!