Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóbelin baj, ha nem a tétel...

Szóbelin baj, ha nem a tétel fő témájára építek?

Figyelt kérdés

Például Madách Imre-Az ember tragédiája mű.

A tétel az, hogy mutassam be az eszmék szerepét és változását a műben, de ha én ehelyett az életrajzát, és a mű cselekményét mondom el, hármasra van esélyem?



2016. jún. 16. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én nem adnám meg, hisz másról beszélsz, mint ami a feladat. Mégis hogy jön ide pl Madách életrajza...?
2016. jún. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem baj, csak kapásból 0 pont.
2016. jún. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ő írta a tragédiát, annyit megérdemel hogy ejtsek róla pár szót, és az időt is húzom.
2016. jún. 16. 15:25
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha már elkezdesz beszélni valamiről ami valamennyire kapcsolódik a témához akkor már nem fognak megbuktatni.
2016. jún. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyébként magyarázza már el nekem valaki, honnan tudhatnánk, milyen szóbelire kapsz hármast, ha egyszer az írásbelivel együtt kapsz osztályzatot?
2016. jún. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Ő írta a tragédiát, annyit megérdemel hogy ejtsek róla pár szót, és az időt is húzom."


- Te ilyen hülyének nézed a tanárod? Értékelhetetlen, nem a témáról beszélsz: 0 pont. Nem az az elsődleges, hogy 15 percen át beszélj, hanem hogy a témát kellően kifejtsd. Ha hadarsz, ez akár 5 percben is megvan, de ha elmondod, amit kell, senki nem fogsz haragudni, mert nem töltötted ki az idődet.

De ha csak húzod az időt, semmit nem tudsz a témáról, póttétel

2016. jún. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A mű cselekménye a témához kapcsolódik nem? Ha azt elmondom már nem buktathat meg vagy mégis?
2016. jún. 16. 15:29
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen kapcsolódik. Ennyi erővel a témához kapcsolódik a Biblia bemutatása, az angol polgárháború vagy az egyiptomi kultúra, de ez akkor sem a téma maga, csak fecsegés össze-vissza. Miért nem érted ezt meg? Ez megfelel annak, amit az érettségivel kapcsolatos kormányrendelet úgy ír le, hogy "a vizsgázó a húzott tétel anyagából teljes tájékozatlanságot árul el".
2016. jún. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
27%
Anno annyit tudtam erről a tételről, hogy keretes szerkezetű. Ezt húztam, könyvből a színek első pár gondolatát leírtam. Ezeket olvastam fel és láss csodát hármast kaptam az írásbelivel együtt, ahol még egy összehasonlítást sem csináltam, mert az sem tudtam mi. Engem taszított ez a tárgy sajna, köszönhetően az oktatómnak illetve a tárgy hasznosságának. Alapvető műveltség ide vagy oda, soha többé nem fogja senki az életben megkérdezni egy beszélgetés során tőled, hogy emlékszel-e a szín a színben álomra. Egyébként tanulságos egy könyv később részleteiben elolvastam, mert érdekelt. Off: Ez is mutatja, hogy csak az érdeklődést kéne felkelteni a tanulókban, de az ebben az ütemezett közoktatási rendszerben nem működik a legtöbb esetben. Jöhet nekem bárki azzal, hogy tanult meg magolt és átvészelte azt az időszakot, de az ilyen dolgoknak általában 0 hasznossága van, egyrészt nem magolni kéne megtanulni, hanem gondolkodni végre amit legtöbb intézményben nem tanítanak.
2016. jún. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
27%
*álom az álomban színre
2016. jún. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!