Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosként mennyire fontos a...

Orvosként mennyire fontos a diploma minősítése?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy orvosból nagy hiány van az országban. Rezidensként mennyire befolyásolja a helyzetet hogy én most rite vagyok, cum laude vagy summa cum laude?

2016. jún. 18. 02:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első elhelyezkedésedkor-első munkahely-nézhetik, főleg ha olyan helyre jelentkezel, mind városilag, mind szakmailag, ahova sokan szeretnének bejutni.

Tehát pl. Népszerű (sebész, nőgyógyász) vagy különlegesebb szakmák ( idegsebész, bőrgyógyász, szemész) ahol nagyobb lehet az érdeklődés, mint a munkahely, illetve egyetemi klinikák, vagy pesti kórházak nagyobb népszerűségnek örvendenek.


Ún. Hiányszakmában, hiányterületen dolgozom egy pár éve, de egy országosan elismert, nevesebb intézményben, nem foglalkoztak vele anno, hogy "csak" cum laude vagyok, lehettem volna rite is, bár ki tudja...

Az évfolyamtársaim közül senkinek sem okozott különösebb gondot tudtommal a diploma minősítése, ahol probléma volt, az a fentebbiekből származhatott, plusz ismerek olyat, akinél az adott tárgy szigorlatára adott jegyet kevesellték (csak 4-es)

Később meg aztán tényleg az számít, hol és mit dolgoztál, mint orvos. ;)

Milyen terület érdekel?

2016. jún. 18. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, remélem akkor nekem sem lesz majd gond a minősítéssel a későbbiekben. Egyelőre még sok szakág foglalkoztat, így kardiológia, belgyógyászat vagy infektológia is érdekel. Leginkább azért voltam erre a kérdésre kíváncsi, mert első évesként nem a legjobbak a jegyeim sajnos, de már annak is örülök ha megvan minden a vizsgaidőszakban...
2016. jún. 18. 11:27
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak izgulok, hogy nehogy hátránnyal kezdjem majd a szakmát ha majd lediplomázok.
2016. jún. 18. 11:30
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Én nem tudom, de szerintem nézik, pl nem tudom valaki 2-es vagy 3-as Anatómia szigorlattal hogy lesz majd sebész.
2016. jún. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Erre van valami szabályzat, hogy 3-as anatómia szigorlattal nem lehet sebész valaki? o.O
2016. jún. 18. 21:23
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

kérdező

Nincs rá szabály, hogy ne lehetnél sebész, ha 3 az anatszigód. Az eredményeidet akkor nézhetik, ha túljelentkezés van az adott intézményben, az adott rezidens helyekre. Bár igazából ez a munkáltatótól függ. Amúgy ne félj, mert a vizsga érdemjegyed nem mindig tükrözi a valós tudásodat. Láttam én már átmenni tanulót szigón, csak mert pont azokat a tételeket húzta amit tudott. Az egyik anat prof. fogalmazta meg legjobban ezt a témát: Vizsgán nem a tudást nézik, hanem a felkészültséget. Ha a tudást néznék ki kellene kérdezniük az egész tételsort, ami például anat szigónál több nap lenne/ fő. Tehát úgyis a szerencse játszik nagyban, hogy milyen jegyet kapsz, persze bizonyos határokon belül.

2016. jún. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is tapasztalom...Köszönöm a bíztató szavakat! :)
2016. jún. 19. 09:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez szép és jó, de szerintem pont sebészeti pályán elég nagy a túljelentkezés mindehol.

És ugyan medikusból van elég, de szakorvosbol nemigen.

2016. jún. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
92%

1. Attól, hogy első évben szarok a jegyeid, még lehetsz akár summa cum laude is. Ha megnézed a TVSZ-t, láthatod, hogy a diploma minősítésébe az összes kiemelt kollokvium és szigorlati jegy beleszámít (legalábbis nálunk így van),

tehát néhány rosszabb jegyet elég jól lehet kompenzálni.


2. Ahol baromi nagy orvoshiány van, ott éppen le fogják szarni, hogy milyen minősítésű a diplomád, örülnek, ha végre találnak valami balekot, aki hajlandó odamenni.

Nagyobb, népszerűbb kórházakban, klinikákon lehet, hogy figyelembe veszik, de emellett valószínűleg néznek egy rakás más dolgot is (pl. TDK eredményeket, gyakorlatokat, nyelvtudást, szóbeli felvételi eredményét stb.). A nagyon népszerű helyekre amúgy is úgy lehet jól bekerülni, ha "bedolgozod" magad. Ha mondjuk valahol eltöltöd a hatodéves gyakorlatod, megkedvelnek, látják, hogy okos vagy, jól dolgozol, szorgalmas vagy, akkor lehet, hogy cum laude diplomával is inkább téged vesznek fel, mint egy vadidegent summa cum laudéval.


Ui.: Ezt a "hogy lesz valakiből sebész, ha anatómiából csak kettes volt" szöveget csak olyanok nyomják, akik a közelébe se nagyon jártak még orvosi egyetemnek.

Egyrészt egy sebésznek gyakorlatban kell tudni az anatómiát. Tök mindegy, ha nem tudja valami fiszemf.szom érnek a nevét, ha tudja, hogy hol fut, mit lát el. Másrészt a saját területét úgy is megtanulja az ember, mikor azzal kezd el foglalkozni. Egy sebésznek meg mondjuk mi a fenének kellene tudnia a belső fül anatómiáját, ha a büdös életben nem lesz hozzá köze?

Az már csak ráadás, hogy egyetem végére az ember úgy is csak arra emlékszik anatómiából, ami tényleg fontos és gyakran előfordul. Nehogy azt gondold már, hogy valaki hatodév végére emlékszik a carotis interna meg externa összes hülye ágára:D

2016. jún. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, ez nagyon bátorító így másodévre:) Na meg a gyakorlatra! Köszi a válaszokat, ment a zöld kéz. :)
2016. jún. 26. 02:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!