Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanító vagy csecsemő és...

Tanító vagy csecsemő és kisgyermeknevelő alkalmassági?

Figyelt kérdés

Ti melyik 10 népdalt és melyik 10 gyerekdalt választottátok?


A motivációs beszélgetésnél miket kérdeztek?


Miért ezt a szakot választottátok?


Tudnátok nekem írni egy tanácsot, amit jó megfogadni? Vagy esetleg a folyamatot, hogy hogy ment aznap?


Köszönöm!


2016. jún. 19. 09:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Minden csak attól függ, hova mész alkalmasságira.

Én óvónéninek jelentkeztem (az alkalmasságija a tanítóéval egyforma), Sárospatakon voltam alkalmasságin.


Reménykedtem, hogy elsőnek tesire, aztán beszédre, végül énekre mehetek. Ám az élet megviccelt, csak az első 15 ember kezdhette tesivel, én biztos a 16. lettem volna... :D

Sokkal jobban jártam, hogy az énekkel kezdtem. A vizsgáztató tanár eszméletlen kedves volt, ellenben Hajdúböszörményben nagyon szigorú.

A beszélgetés nekem annyi volt, hogy megkérdezte a nő, hol lakom, majd erről beszélgettünk. Anyukám, testvérem is volt téma. Olvasnom nem kellett egy sort sem.


TESIRE (ha teheted) MENJ A LEGVÉGÉN!

Az elején még tényleg futni kell 3-4 percig, labdázás, gimnasztika.

Én a végén mentem, 3-an voltunk bent. Futottunk másfél kört, fekvő, gimnasztika, húzódzkodás. Persze ez az egész lement 5-6 perc alatt.

Szóval ha teheted, utolsó legyen a tesi.


Ha érdekel még valami, inkább írt egy privátot, válaszolok szivesen. :)

2016. jún. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elte tanítóin nagyon komolyan veszik a tesinél a szekrényugrást, mert ha nem bírsz páros lábbal felugrani a szekrényre, akkor bukta az egész. Én speciel neki futásból átrepültem rajta...

Amúgy még ezenkívül annyi megkötés van, hogy a tanítóknak fejenállni kell tudni, az óvodapedagógusoknak meg cigánykerekezni. Van még ügyességi felmérés, 5-6 kör futás, gimnasztika, erőnléti felmérés.

Szóval az Elte ebből a szempontból eléggé szigorú.

Csecsemő-, és kisgyermeknevelőin viszont csak beszédalkalmassági van, aminél figyelj oda, hogy jól olvasd fel a szöveget, mert a sziszegést, picike raccsolást is észreveszik, vagy ha megvagy fázva, és orrhangon olvasol, akkor is elküldenek felülvizsgálatra, viszont ott nagyon jófejek, mert megkérdezik a terveidet, és ha látják, hogy szépen, épkézláb mondatokat használsz, amiknek jó a logikai ok-okozati összefüggése, akkor sima ügy. Engem pont erre vettek fel, neked is hajrá :)

2016. aug. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!