Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME Gépészmérnökin nagyon...

BME Gépészmérnökin nagyon kikészítik az embert?

Figyelt kérdés

Barátom megy oda szeptemberben. Okos, tehetséges és ha összeszedi magát akkor rendkívül kitartó is. 465-470 pontja lesz a felvételin, az érettségi átlaga 95% felett van...

Mégis féltem.

Abszolút lelkesen és pozitívan áll hozzá az egyetemhez, közben a hobbiját folytatni akarja, hazajárni kéthetente jó messzire és hát talán még velem is eltölteni némi időt (elég messze lakom Győrtől de majd én utazgatok na :D).

Lelkes, vidám, picit naiv és élettel teli, mint egy kisgyerek, de annyi szörnyűséget olvasni a BME-ről, bukások, csúszott félévek, tarthatatlan iram, embertelen stressz és sok-sok kemény munka...

Mennyit változtatnak ezek egy emberen?

Természetesen önző is vagyok, a kapcsolatunkat és magamat is féltem, kvázi "mi lesz velem nélküle" most hogy olyan messzire elmegy... Nem lesz kb semmi ideje, igaz? Szünet sincs, nulla pihenés, legjobb amit tehetek ha félreállok a képből és hagyom hogy dolgozzon a jövőjéért?



2016. jún. 20. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Nem, semmiképpen se állj félre, meg fogjátok tudni oldani.

Jól értem, hogy te máshol laksz, mint ő, és egyikőtök sem pesti? Úgy tényleg nehéz lesz picit, nem fogtok annyit találkozni, viszont más részről ha hétközben úgysem találkoztok, akkor a tanulásidejét nem fogod "elvenni".

Alapvetően jó helyzetből indul, csak fontos, hogy tartsa is meg ezt a lelkesedését, és még véletlenül se lébecolja el a tanulást.

2016. jún. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Én BME-s gépészre járok és egyáltalán nem olyan vészes, mint ahogy azt gondolod. Persze vannak rémhírek, meg megy a szívatás, de semmi olyan, amit ne lehetne kezelni. Én nagyon jól érzem itt magam, nem érzem úgy, hogy nagyon megváltoztatott volna. Voltak nehezebb időszakok, de ez az életben is mindig így lesz, ez szerintem nem fog a kapcsolatotok rovására menni. És baromi jó eredményei vannak, ezek alapján biztos vagyok benne, hogy ő sokkal könnyebben boldogulni fog, mint a többiek.

És azt nem mondanám, hogy nulla pihenés, hetente is lazán haza lehet járni, belefér az időbe, ha hét közben készülsz, mert mérlegeled mire érdemes bejárni, mire nem. Simán meg tudjátok oldani a találkozást, legalábbis nem a BME lesz benne a gát, úgyhogy ezért hülyeség lenne félreállni a képből, szerintem neki is jó, hogy ha mellette állsz. :)

Sok sikert nektek! :)

2016. jún. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

Ne állj félre, nyugodj meg, akik a rémhíreket terjesztik, általában nem olyanok, mint a barátod :) Tényleg vannak húzós időszakok, az első félév például ilyen lesz, de ha valaki nem életképtelen és nem vészesen lusta, meg tudja csinálni egyenesben. Az első 1-2 félév után a többség hozzá tud szokni.

Vannak nagyon tanulós időszakok is, mint pl. a 7., 14. hét és a vizsgaidőszak, de a kéthetente hazajárás szerintem teljesen reális.

2016. júl. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!