Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Attól még hogy kéttannyelvű...

Attól még hogy kéttannyelvű gimnáziumba járok (tehát emelt angolt tanulok) tehetek emelt szintű kémia, biosz érettségit?

Figyelt kérdés
Kilencedikes vagyok gimiben.Azon gondolkodom,hogy emelt angolos,vagy emelt biokémiás legyek-e.Mindkettőnek megvan a maga előnye.Én konkrétan nagyon jó vagyok nyelvekből,és az iskolámban lehetőségem lenne 2-3 nyelv tanulására is,valamint angolból "bebiztosítanám" magamnak a nyelvvizsgát,ami kötelező,a többi meg csak plusz pontot jelent majd felvételikor egyetemre.Viszont ahová én szeretnék jelentkezni,ott előírás az emelt biosz,kémia érettségi,gondolom attól még le lehet tenni,csak kérdés hogy milyen esélyekkel indulok,nem-e vagyok hátrányban azokhoz képest akik természettudományi szakon végeztek.Remélem érthető a kérdés,előre is köszönöm a hasznos és értelmes válaszokat!
2016. jún. 24. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:
tehetsz.
2016. jún. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Persze, hogy tehetsz. Max nehezebb lesz egyedül felkészülnöd.
2016. jún. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szia!

én is kéttanos voltam, idén érettségiztem emelt angolból, kémiából és biológiából, mert a szak ahova jelentkeztem kérte a két emeltet.

nem vagy hátrányban! én 4 évig semmit nem csináltam konkrétan, nyilván sok angolórám volt, a nyelvet meg is tanultam, majd az utolsó évben ráfeküdtem a bioszra meg a kémiára... vagyis novemberben kezdtem el készülni, és nagyon jól sikerültek az érettségijeim, persze hozz kell tenni hogy nem voltak idén vészesek a feladatsorok

2016. jún. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!