Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvostanhallgatók, emelt...

Orvostanhallgatók, emelt kémia érettségi mennyi idő alatt végezhető el 90%-ra? Magántanár nélkül, könyvekből, nulláról. Napi szintű teljes elfoglaltság a tanulás.

Figyelt kérdés
2016. jún. 23. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kb 1,5-2 év nulláról,magántanár nélkül. Ezt szeged egyik legjobb biológia tanára mondta még nekem.
2016. jún. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kb. fél év.


Én ezekből tanultam:

- Mozaik érettségi előkészítője

- Villányi érettségi előkészítője

- Villányi_ Ötösöm lesz kémiából (a 670. feladatig végigcsináltam az összes feladatot)

- a szóbeli kísérletei a Móricz és az Apáczai gimik anyagai alapján


Ami még hasznos lehet:

- Mozaik évfolyamos könyvei

- Mozaik érettségi előkészítő példatára

- Villányi érettségi előkészítő példatára

- korábbi érettségi feladatsorok


Én most csináltam meg. Októberben kezdetem az Ötösöm lesz... példatárat és januártól az elméletet, de nem csak tanulással töltöttem az időt, sok más dolgom volt, és biológiából is csináltam emeltet. Nekem 75% lett, mondjuk nekem bőven elég is lesz, egyáltalán nem volt célom a 85-90%.

2016. jún. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A biológia is nulláról? Ha igen, hogy sikerült?
2016. jún. 23. 15:12
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok: Ha nem is hulláról, de 15 év kihagyás után. A biológia 85% lett.
2016. jún. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

Nulláról, tanár nélkül 90% kémiát megcsinálni szerintem szinte lehetetlen.

A számításokat segítség nélkül képtelenség megtanulni.

Keress egy jó tanárt, időt spórolsz.

Tanárral pedig 1,5-2 év.

A 90% nagyon magas szint, aki annyit ír, sok évet tanult rá. Tagozatos gimnázium, fakultáció, előkészítő tanfolyam, stb.

Most csináltam 84% kémiát, kétszer félévet tanultam rá. Közben volt szünet, mert bioszt is tanultam, októberben arra mentem.

Másfél év alatt egy év tanulással, tanárral, elméleti és számításos előkészítővel sikerült így.

Ha 90% kellene, októberig még nagyon sokat kellene tanulnom.

A kemiaerettsegi.hu által szervezett számításos tanfolyam nagyon jó. Mindenképpen érdemes elvégezni, de csak úgy érdemes belevágni, ha már jól megy a számítás, mert ott az eddigi érettségik feladatait oldottuk meg. Alaptudás nélkül követhetetlen.

2016. jún. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem feltétlenül értek egyet az 5-ös válaszolóval.

Az Ötösöm lesz kémiából példatárban az összes feladat A) részének a megoldása le van vezetve (helyenként több megoldási út is le van vezetve). A régi érettségiknek is megvan a megoldókulcsban a levezetése. Ezek alapján a számításokat nagyon alaposan be lehet gyakorolni tanár nélkül is - inkább az a baj, ha a matek részével van gond:(

2016. jún. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

6-osnak.

Igen, le van vezetve, de egymásra épül.

Akkor ér bármit is a pl. 358-as feladat levezetése, ha az előtte lévők már mennek, de annál valamiért elakad.

Ha a feladatok A, B, C, stb. részeit is számításba vesszük, több, mint 2000 feladat van a könyvben.

Azt végigvenni egyedül, tanár nélkül szerintem lehetetlen vállalkozás.

Arról nem is beszélve, hogy a számításoknak csak akkor tud nekikezdeni, ha az elméletet már tudja.

Én nem ismerek olyat, aki 90%-ot vagy fölötte írt kémiát, de olyat többet is, aki 80 fölöttit.

Egytől-egyig két év fakt, előkészítő, magántanár után csinálták meg. Persze előtte még két évet tanultak kémiát 9-ben és 10-ben.

Itt a gyakorin többen is vannak, akik állítják, hogy 90 fölöttit írtak. Őket kellene megkérdezni, milyen gimibe jártak, hány évet és milyen segítséggel tanultak.

Én csak a sajátomról és az ismerőseiméről tudok nyilatkozni, de mi messze vagyunk a 90%-tól.

A megoldókulcsok levezetése csak annak segítség, aki egy ponton elakadt, egyébként abból megérteni semmit nem fog.

2016. jún. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
6-os vagyok (én voltam a 2-es is). Igen, én is úgy gondoltam, hogy szisztematikusan végig kell csinálni a példatárat. Én azt csináltam (kivéve az utolsó pár fejezetet, ami már nem volt benne a követelményrendszerben). Egyáltalán nem volt lehetetlen vállalkozás. Fél évembe telt, az igaz, és majdnem minden nap 2-3 órát rá kellett szánnom. De hát valamit valamiért...
2016. jún. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azzal egyet értek, hogy fél év alatt megcsinálható a példatár. Akkor, ha már komoly alappal indul.

Ha nulláról kezdi, elméletet sem tud semmit, tanár sincs, szerintem képtelenség.

Neked a félév 75%-ra volt elég, az pedig a 90-től még nagyon messze van.

Ezt nem bántásból írom, de az más szint.

Neked szerinted még mennyi idő kéne, hogy meglegyen a 90? Így a 75-ről.

És gondolom, nem nulláról indultál, mert én pl. amikor kezdtem a számításokat, jódarabig a példatár legelső fejezetét sem tudtam megcsinálni. Egyszerűen nem volt elméleti tudásom hozzá.

2016. jún. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%
Én nagyon trágya gimibe jártam és szinte semmi kémiát/fizikát nem tanultam,ezért csak érettségi után kezdtem el a nulláról kémiát tanulni. 1,5 évig jártam magántanárhoz ,de még így is nagyon nehezen ment és írtam egy 66%-os emelt kémiát. Aztán jött 1 év szünet. Majd megint nekikezdtem tanulni,hogy írjak egy jobbat,de most már egyedül,tanár nélkül,mivel úgyis a fejemben volt az anyag. Most sikerült 94%-os emelt kémiát írnom. Az ötösöm lesz példatárat számtalanszor végigoldottam és szerintem nem sokat ér.Mármint mikor 66%-ot írtam,már akkor többször végigoldottam. Az érettségin lévő feladatok mindig sokkal nehezebbnek találtam. Az elején ,mikor kezdtem ,fel is akartam adni ,olyan nehéznek találtam a számolásokat. Úgyhogy ha kiszámolod nekem 1,5 év tanárral + 1 év önállóan = 2,5 év volt mire sikerült a 94%. Az elmélethez a mozaikos könyveket tanultam még az elején,mikor már jobban ment akkor pedig a villányis nagy A4 méretűből tanultam és az összes eddigi érettségit végigoldottam. Kémiából ez volt a 4. alkalom hogy elmentem és ha összeszámolod akkor kb. pénzben 1 millió Ft-ot költöttem csak a tanárokra ( biológia+kémia).De megérte mert most egy 94%-os emelt kémiával és 90%-os emelt biológiával szerintem be tudok jutni az orvosira és végre sikerül az álmomat elérni 4 év kínszenvedés után.
2016. jún. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!