Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ösztöndíjat középiskolában...

Ösztöndíjat középiskolában lehet igényelni? Most kezdem el a 9. -ik osztályt és ösztöndíjat szeretnék igényelni,7. -ik osztályban is kaptam ösztöndíjat fél évente. Olyan ösztöndíjat szeretnék amit havonta fizetnek. Van ilyen lehetőség?

Figyelt kérdés
Vagy ha nincs akkor 15 évesen pl hétköznaponként, tanítás után/péntek-szombaton lehet vállalni diákmunkát szülői engedéllyel ? Vagy csak nyári szünetben?
2016. jún. 24. 19:21
 1/4 anonim válasza:
Max ha valamilyen hátrányos helyzetért kaptad tudtommal nem osztanak pénzt azért ha jól tanulsz ez már elvárás a mai világban nem pénz kérdése...Valójában kifizetödni csak sok év múlva..És igen ha jól tudom 16.év alatt kell a szülői engedély a diák munkához...
2016. jún. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A lehetőségeket keresni kell és meg kell pályázni.

Nem "ösztöndíjat szeretnék", azért tenni is kell. Van egy évfolyamtársam (kilencedikes) aki nagyon sokszor pályázik ilyen dolgokban és nagyon sok lehetőséget ragad meg és el kell, hogy mondjam: elég nagy összegeket "akaszt le", sok felnőtt ember fizetése kevesebb az "övénél" :D

De ő azért nagyon tehetséges, nemzetközi versenyeket nyer meg és hasonlók.


De például van az iskolának ahová járok is "ösztöndíja", meg lehet pályázni és kiosztásra kerül pár százezer forint minden tanév elején.

2016. jún. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, melyik városban laksz. Nálunk van, 9-tól lehetett igényelni, én is kaptam 9-ben és 10-ben is, meg a bátyám és az öcsém is kapott.


16/F

2016. jún. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Debrecenben fogok tanulni, és ott szeretnék majd valahogy pénzt keresni iskola mellett vagy valami ösztöndíjra pályázni mert 10.-től albérletbe szeretnék költözni és hát ahhoz kell egy kis pénz :D 1 óra a busz útja az iskoláig, és én első évben bejárós leszek. Mivel az első évben még 15 vagyok ezért délutánonként, iskola után nem tudok munkát vállalni csak nyári szünetben. Szóval 16.-ik életévemet betöltöm, albérletbe szeretnék költözni , az iskolához lehetőleg közel , nem pedig naponta 2 órát utazni busszal , ezt nem szeretném csinálni 5 éven át.
2016. jún. 26. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!