Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha mindig is papíron/papírról...

Ha mindig is papíron/papírról tanuló típus voltam, hogyan tudok átállni digitális megoldásokra?

Figyelt kérdés

Korábban olyan sulikba jártam, ahol nem volt gond nyomtatni, vagy könyvet venni, tollal papírra jegyzeteket készíteni. Most olyan iskolát kezdek, ahol erre nem lesz lehetőségem, egész egyszerűen azért, mert annyira brutálisan sokat kell olvasni, hogy nem lesz rá időm, hogy kiírjam a fontos dolgokat, könyvet is digitálisan tudok olvasni, mert egy fizu rámenne, ha mindent meg akarnék venni. Hogyan tudom rászoktatni magam arra, hogy gépről olvassak könyvet és gépelve jegyzeteljek? (tíz ujjal vakon gépelek, gyorsan, rugalmasan, csak még nem tanultam így soha).


Valahogy annyira idegen. Ti hogyan álltatok át erre, amikor szükség volt rá?


2016. jún. 27. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Könyvtárból szinte a tankönyvek 99%-át ki tudod venni. Én amúgy ugyanezzel szenvedtem és nem tudok még mindgi gépről tanulni, így kénytelen vagyok nyomtatgatni és jegyzetelni.
2016. jún. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De pl. egy anatómiát hogy lehet jegyzetelni? Több száz oldalas könyv, és van mellette még egy rakat más tantárgy, egyszerűen nincs idő leírni kézzel mindent. Rajzolni, meg elemezgetni a részleteket. Lehet, hogy azért érzem így, mert kicsit lassan tanulok, és folyton időzavarban vagyok, és mert sok más is van az életemben, nem csak az iskola, de érzem, hogy most vagy taktikát váltok, vagy gond lesz.


Amikor próbálkoztál gépről tanulni, hogyan csináltad? Leültél elé és olvastad? Kiemelted valamivel a fontos részeket? Milyen programmal nyitottad meg a könyvet?

2016. jún. 27. 10:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Amikor Word dokumentumban voltak meg az anyagok, az jó volt, mert annak van szövegkiemelő funkciója, az úgy ment nagyjából.


Amúgy nem tudom, én jogra járok, nem orvosira, itt nincs anatómia, bár nem szenvedünk hiányt mi sem tanagyanagban. Én egész évben tanulni szoktam, szorgalmi időszakban is, így sosem okozott gondot az, hogy nincs időm valamit kijegyzetelni. Minden nap másfél-két órát fektetek a tanulásba (nyilván aznak, amikor reggeltől estig órám van, akkor nem), és egész jó jegyeim vannak. Mondjuk gyorsan is tanulok.


Lehet, hogy megérné neked egy ebook olvasó, vagy egy jó tablet, azért azokon mégis könnyebb tanulni mint a gépen. meghát hordozható is - nekem ez is bajom a géppel, hogy nem tudom mindig magammal vinni a jegyzetet.

2016. jún. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!