Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti ebben az esetben hogyan...

Ti ebben az esetben hogyan döntenétek? (továbbtanulás)

Figyelt kérdés

Én eredetileg humán beállítottságú vagyok és ezekből a tárgyakból is vagyok jó.

Szívem szerint én magyart,filozófiát,művészettörténetet,vallástörténetet,történelmet tanulnék ,viszont így az egyetlen biztos szakma a tanári.

Azzal viszont biztos,hogy külföldön nem lehet mit kezdeni,pedig sajnos ráébredtem arra,hogy itthon nem tudom elképzelni a jövőmet.Egyre inkább azt érzem,hogy nem itt van a helyem,ráadásul attól is teljesen hátraestem,hogy ahhoz,hogy gimibe tanítsak legalább 5 évet tanulok,és gyakorlatilag 28 évesen ott fogok tartani ennyi befektetett munka és tandíj mellett,hogy örülök,ha az albérletemet tudom majd fizetni a fizumból.

A másik opció az,hogy gyógytornásznak jelentkezek,nagyjából úgy érzem,hogy tudnám is csinálni ezt a szakmát és külföldön is jó lehetőségek vannak a gyógytornászoknak,viszont ahogy nézem a tantárgyakat szinte a sírás kerülget,mert annyira nem érdekel.Persze mindent meg lehet tanulni,és biztos hogy be is tudnám magolni,viszont az a pár év kín szenvedés lenne.

Szerintetek ilyen estben mi lenne a legjobb döntés?

Válasszam azt,ami érdekel és amit szeretek,vagy válasszam,azt amit nem szeretek,de biztos,hogy nagyjából olyan életet tudnék vele biztosítani magamnak,amilyet szeretnék?


2016. jún. 27. 23:19
 1/6 anonim válasza:
50%
Azt tanuld ami jobban érdekel, csak abban tudsz fejlődni, jól érezni magad!
2016. jún. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondold át, hogy amit tanulni szeretnél, mihez kapcsolódik még szorosan. Kötve hiszem, hogy csak a tanári pálya az egyetlen. Tájékozódj!
2016. jún. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem csak a tanári pálya van,de az a legbiztosabb.

Annyira vagyok racionális,hogy lássam,hogy történészekből,filozófusokból,irodalmárokból,művészettörténészekből,vallástörténészekből Dunát lehetne rekeszteni,én meg nem akarok úgy járni,hogy diplomával a kezemben,több évi kemény tanulás után megyek felszolgálónak egy étterembe...:/

Sajnos kiadóknál is elég kevés emberre van szükség,a fizu nevetséges,és még sok köze sincs a tanulmányaimhoz..

Múzeumokba is nehéz bekerülni,ráadásul nem is kell sok ember és jó esetben azok,akik bekerülnek nyugdíjig ott maradnak.

Ahogy látom bölcsészekre az életben nincs szükség,egyedül a tanári pálya az,ahova kellenek.

2016. jún. 28. 20:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Idegenvezetőn nem gondolkoztál?
2016. jún. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Igazad van egyebkent nehez helyzetben vagy mert ezek a szakmat tenyleg nem sokat ernek nagy9n nagy szerencs kell, hogy valaki jol keressen vele konnyu azt mondani, hogy tanuld amiben jo vagy de ez butasag ha pl matek is menne de nem szereted elmehetnel mernoknek es csak a suliba kene szopni a par ev alatt mig elvegzed de utanna jo eleted lenne szobal gondold el, hogy mit hogyan szeretnel mert a suliba igyis ugyis szopatni fognak de nem mindegy hogy utanna mekibe mesz vagy lesz egy normalis munkahekyed
2016. jún. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnos pont ez az,hogy mivel teljesen humán beállítottságú vagyok a reál tárgyak egyáltalán nem mennek.

Matekból akármennyit tanultam,akármennyit jártam külön tanárhoz a legjobb jegy,amit szerezni tudtam az a 3-as volt.

Egyszerűen nem képes ráállni az agyam,hiába ülök fölötte.Ellenben egy törit például 10 perc alatt képes vagyok megtanulni úgy,hogy még a legtöbb évszám illetve helynév/név is megmarad.Magyart meg soha nem tanultam mégis folyamatosan 5-ös vagyok belőlle úgy,hogy nem csak a beszéd megy,hanem van benne tárgyi tudás is.A könyveket is szó szerint falom gyerekkorom óta, és itt nem csak sima regényekre kell gondolni,hanem nehezebb olvasmányokra is.Pl imádom a filozófiát és rengeteg ilyen témájú könyvet szoktam olvasni(görögöktől kezdve Nietzschéig),imádom az államelméleteket,az utópiákat,antiutópiákat,társadalom bírálatokat(Montesquie,Rousseau,Orwell,Szolzsenyicin).

Az ilyen könyvekben azonnal képes vagyok kiszúrni a mögöttes tartalmakat,utalásokat.

De szeretem a vallástörténetet is,én voltam az osztályból az egyetlen,aki buli helyett képes volt azzal eltölteni egy napot,hogy az Egyiptomi Halottaskönyvet olvasgatta,mert épen az érdekelt:D

És ráadásul élvezem is,imádok minden percet,amit ezzel tölthetek.

(Magyar órákról konkrétan mosolyogva jövök ki:D)

Ezenkívül nagyon szeretem a színházat,a múzeumokat,galériákat,én a nyaralásokon/kirándulásokon se azt várom,hogy menjünk strandolni,hanem azt,hogy menjünk valamilyen múzeumba/színházba:D

A biosz csak azért megy,mert vizuális típus vagyok és ezért pl az anatómiával se volt soha gondom,mert láttam magam előtt,az idegen szavakat meg mindig kötöttem valamihez.A maradék anyag meg szorgalommal megtanulható.

Meg valamilyen szinten érdekel,mert igazából a mindennapjaink szerves része,de egyáltalán nem szeretem tanulni,csak eddig szigorú voltam magamhoz,mert úgy gondolom,hogy ez is szükséges a tudatos élethez.Viszont a számításokkal itt is vannak gondjaim,csak a gyógytornász szak még szerencsére olyan,ahol ezekre nem nagyon van szükség.

Egy dietetikusit/gyógyszerészt már valószínűleg nem tudnék megtanulni.

Szóval elég szerencsétlen vagyok,lehet hogy nem ebbe a korba kellett volna születni,vagy legalábbis nem ebbe a családba:"D


Kedves 4-es.

Az idegenvezető még nem jutott eszembe,de nem rossz ötlet,köszönöm:)

2016. jún. 30. 01:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!