Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a második félévem után,...

Ha a második félévem után, nem értem el a minimális kreditszámot ami szükséges az államilag támogatott státusz megtartásához, abban az esetben vissza kellene fizetnem a 2 félév képzésének az összegét?

Figyelt kérdés
Esetleg egyéb lehetőségekről tudnátok valamit mondani?

2016. jún. 28. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Adott egyetem szabályzatát kellene megnézned, vagy a tanulmányi osztályt megkérdezned.


Corvinuson úgy van, ha nincs meg 2 félév alatt 36 kredit és 2,5 kommulált kredit átlag, akkor önköltségesre sorolnak át. Ekkor vagy passziválsz 2 félévet és újrafelvételizel ugyanarra a szakra, majd elfogadtatod a tárgyaid. (ekkor nem kell tandíjat fizetned, csak a tárgyelfogadtatás költségét). Másik lehetőség, hogy kifizeted a két félévet, majd jó jegyek esetén júliusban kérvényezheted az átsorolásod államissá

2016. jún. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1 vagyok.

Az imént felsorolt lehetőségek által visszakaphatod az államis helyed. Az első kevesebb rizikóval jár, bár így egy évet vesztesz


Igen visszakell fizetned a 2 félévet. CSak az 1 félév utáni abbahagyás esetén nem kell fizetned

2016. jún. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell visszafizetned, simán átraknak önköltségesre és tanulhatsz tovább, annyi hogy tandíjat kell fizetned.


Ha ez így nem jó akkor újrafelvételizhetsz államira és KK kérvénnyel elfogadtatod a korábbi krediteket (ami amúgy többnyire ingyenes). Kérvényezheted egy év múlva hogy államira visszakerülhess, de ennek elég kevés esélye van, többnyire csak a legjobb eredménnyel rendelkezőknek van esélyük rá.


Csak akkor kell visszafizetned ha kiiratkozol és egy éven belül nem iratkozol be fokszra vagy alapszakra.

2016. jún. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!