Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi kollégium, önköltsége...

Egyetemi kollégium, önköltséges képzés esetén?

Figyelt kérdés

Az a gyászos helyzet, hogy csak önköltséges képzésre fognak felvenni. Nem tartom magam zseninek, 432 ponttal megyek önköltséges gazdasági képzésre. Az, hogy nem kapok ösztöndíjat, már meg se hat. Mert biztos minden diákhiteles, gazdag... :) Abban sem reménykedem, hogy átvesznek szinte lehetetlen, hogy az a pár államis kibukik majd.

Azonban a kollégiummal miért kell ezt csinálni? A sima koli díjon felül miért kell még fizetni 15 e Ft-ot? Alapból is sok.


3H-s vagyok, családban beteg gyermek is van, egy főre jutó jövedelem is a béka feneke alatt, stb. Ilyenkor sem tesznek kivételt, hanem elkérik az egész összeget, vagy ez, hogyan működik?


2016. jún. 28. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:

ha alacsony az egyfőre jutó jövedelem, akkor miért jelentkeztél önköltségesre? Az önköltséges státusz azt feltételezi, h jó anyagi helyzetben él az aki ilyen képzésen van. Aki anyagi nehézségekkel küzd az elvből nem jelöl ilyet.

Tény hogy önköltségesként sokkal drágább a koli. Én a Corvinusról tudok nyilatkozni. Más egyetemeken nem tudom h h van a dolog. Adott kollégium vezetőségét kell megkérdezned. De nem hinném, hogy államis kolidíjat engedélyeznék neked. Esetleg kaphatsz részletfizetést, de annak nincs sok értelme.

A Corvinuson át lehet kerülni államisra, egész könnyedén és ösztöndíjat is lehet kapni persze kevesebb a lehetőség önköltségesnek. Ha erre az egyetemre mész akkor szivesen elmondom privitben :)

Amúgy ez a kérdés nagyon Egyetem specifikus :) általánosságban nehéz megmondani

2016. jún. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért megyek önköltségesre, mert államira nincs meg a pontom. 460-nál indul.

Emellett 1 év kihagyást nem szeretnék, diákhitel össz-vissz 2 millió lesz. Ami úgy érzem belefér, a hitel jó dolog ha jó a befektetés, saját magamba való befektetésnél meg lehet jobb? :)

Alapból a diákhitel megléte elhesegeti azt a gondolatot, hogy a jómód miatt, megyünk önköltségesre. Ha lenne pénze a nagy többségnek, nem kéne a diákhitel.

Az elvekkel sem értek egyet, attól hogy szegény családba születtem, és nincsenek olyan képességeim amik egy érettségiből való pontszerzés esetén az elitbe emel, attól lehetnek álmaim, bízhatok magamba, hogy megcsinálom, illetve attól lehetek a jövőben sikeres.

Erről az a véleményem, hogy lehetne önköltségesek közt is különbséget tenni, csak az kinek jó? Majdnem dupla kiadás kéne az államnak, meg több az ország ügyeihez értő ember lenne. Egyik se túl jó a vezetők szempontjából.

10 önktg-esből kb. 3-4 tehetős szerintem.

Debreceni egyetem lesz. :)

Itt 0-10 közt lesz az államisok száma, nem olyan sok, mint a Corvinuson.

Ezért szinte lehetetlen, hogy átvegyenek. "Mézes madzag" itt.


Koli jó lenne, de marad a bejárás, koli azzal a plusz díjjal 30 körül lenne már. Túl sok.

Köszi amúgy! :)

2016. jún. 28. 15:42
 3/5 anonim ***** válasza:

1 vagyok.

Én tavaly érettségiztem és jelentkeztem a Corvinusra államisra, fel is vettek simán. Tudtam h anyagilag nem tudnám előteremteni annyi pénzt (350.000 ft/félév)

Szüleim nem támogatnak, szóval egyedül teremtem elő a kolidíjt és a megélhetéshez szükséges pénzt. De tény h az önköltséges nem menne. Diákhitelt nem akartam, mert diplomásként nem szeretnék rögtön hitelt nyögni.


Eltökéltséged csodállom :) Én nem tudnám bevállalni, egyedül tuti nem.


Lehet h a Debreceni egyetemnek van kompenzációs programja, amivel az önköltségeseket támogatják. Én a helyedben a tanulmányi osztályt, vagy a hallgatói önkormányzatot kérdezném meg, hogy milyen önköltségeseknek való ösztöndíjak és lehetőségek vannak.

2016. jún. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Több ismerősöm is van, aki a Debreceni Egyetemen fizetős nemzetközi gazdálkodásról átkerült államilag támogatottra a tanulmányi eredményével. Buknak ki diákok, illetve ha annyira jó a tanulmányi eredményed, úgy hallottam, átvesznek automatikusan ott, bár erre nem vennék mérget.


Idén engen sem vesznek fel államira, Corvinusra szeretnék menni. Nem sokkal maradtam le, az emelt angolon ment el, ezért újra fogok érettségizni belőle, újrafelvételizek majd, de ezt az évet megcsinálom fizetősön diákhitellel. Elvileg lehetséges. Te is megpróbálhatnád, azért csak könnyebb 1-2 tantárgyból újraérettségizni ősszel.


Biztos vagyok benne, hogy kapsz majd valami támogatást a szociális helyzeted miatt, legalább a kollégiumra vonatkozóan, minden egyetemnek vannak ilyen lehetőségei. Legalábbis kellene, hogy legyen, mert iszonyat igazságtalanság, hogy egy hátrányos helyzetű önköltséges hallgató és egy tehetős önköltséges hallgató között egyenlőséget tesznek. Minél előbb érdeklődj a HÖK-nél, illetve az önkormányzatodnál. Ha nem olyan nagy településen élsz, talán lenne esélyed valami ösztöndíjra, ha jól tudom BURSA a neve. Mozgass meg minden követ, szerintem engedi fognak belőle, vagy legalább kapsz valami kis támogatást, amiből fizetheted!


Én is úgy gondolom, hogy magunkba megéri belefektetni, ne hagyd, hogy bármi is eltántorítson a célodtól! Gondolom te is nemzetközi gazdálkodásra készülsz, azzal biztosan lesz jó munkád, nem kell sokáig nyögnöd a diákhitelt sem.


Sok sikert!

2016. júl. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen lehetséges újrafelvételezni és tárgyakat elfogadtatni. Utöbbiért fizetni kell.


Csak államus kaphatvszociális és tanulmányi ösztöndíjat.

Önköltslgesen can vmi.kooperácios ösztöndíj. De azt nem tzdom h müködik


Bursa hungaricának hívják

2016. júl. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!