Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha megvan az érettségim akkor...

Ha megvan az érettségim akkor az 1. okj tanfolyamom ingyenes?

Figyelt kérdés
Most érettségiztem le, és ha nem technikusit szeretnék végezni egy iskolában, hanem egy felnőttképzésre okj-s tanfolyamra az ingyenes még nekem? Ugyebár a technikusik még ingyenesek lennének, de én inkább olyan szakmát szeretnék elvégezni, amit iskolaszinten nem tanítanak.

2016. jún. 28. 23:49
 1/7 anonymus950 válasza:

Első szakma ingyenes, hacsak nem kifejezetten fizetosre megy.

Amugy jelenleg nekem a masodik is ingyenes. Van egy technikumom ( gépész ) es az erre épülő cnc nekem ingyenes.

2016. jún. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az első két okj az ingyenes, iskolarendszerű képzésben.
2016. jún. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első kettő ingyenes, szóval igen.
2016. jún. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát most mondok egy példát a személy és vagyonőri pl fizetős lenne akkor? (Csak ez jutott eszembe amit nem oktatnak iskolába.) De most pl. szeretném az erdész és vadgazdálkodó technikusit de nekem messze van az iskola közlekedésileg de ha felnőttképzésben okj-ban megcsinálnám a környéken ami 200.000Ft-ba kerülne ingyenes lenne?
2016. jún. 29. 00:12
 5/7 anonymus950 válasza:
Ha iskola rendszerű akkor annak kell lennie( az oktatásnak mindenképp) szerintem, de majd kijavitana ha nem
2016. jún. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem ingyenes akkor. Ha felnőtt képzés keretében csinálod, akkor fizetned kell a képző intézménynek. Ha iskolarendszerű nappali, esti, levelező munkarendben csinálod akkor ingyenes 2 db okj. Ha fizetsz érte, az nem számít bele a 2 db ingyenes okj-be, tehát a lehetőséged továbbra is megmarad 2 db ingyenes okj-re nyugdíjas korod előttig, csak iskolarendszerűben kell csinálnod. Feltéve, ha nyugdíjas korodig nem változik meg a jelenlegi szabályozás.
2016. jún. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A személy- és vagyonőr képzés az nem ingyenes
2016. jún. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!