Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek rossz lehet az...

Pál Patrik Attila kérdése:

Szerintetek rossz lehet az érettségim?

Figyelt kérdés
Mire lehet esélyem?
2016. jún. 17. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pontosabban?
2016. jún. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha írnál valami konkrétumot, tudnánk valami okosat mondani.
2016. jún. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Magyarból és törinől van esélyem a négyesre, emeltinfóztam, matekból megvan a hármas meg az angol is.De annyira stresszelek, hogy nem lesz meg a szóbeli mert költöztünk és 1 hetem volt felkészülni magyarból meg töriból.Magyarbol 40, toribol 14 tetelt
2016. jún. 17. 19:26
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

Töriből nincs is tétel, ott témakör van, azon belül kérdeznek majd egy konkrét dolgot (pl. Athéni demokrácia Periklész idején, vagy a Trianoni békeszerződés körülményei és hatása...). Én csütörtökön megyek majd, de ha ez megnyugtat, tegnap kezdtem el tanulgatni rá. De felkészült vagyok, a törit ugye írásbelire már megtanultam, magyarból egész évben tételekből írtunk dogákat, németből megyek még, de egy hete voltam nyelvvizsgázni, így arra is felkészült vagyok. Angolból meg már megvan az emelt :)


Arra menj rá, hogy minden tételhez tudj VALAMIT mondani. Egy-két értelmes mondatot, egy születési helyet az írónak, egy pár tényt a nyelvtantételben, egy körülbelüli dolgot a töriben. Aztán lesz még atlaszod vagy szöveggyűjteményed, fél órád meg forrásod is. Ne magolni kezdd szóról szóra a tételeket, mert nem érsz a végére addig. Ha mindet egyszer elolvasod, aztán mégegyszer, meg mégegyszer ha van időd, már az is jó.

2016. jún. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az érettségi egy vicc. 3 nap alatt készültem fel az emelt törimre, 90%. A magyar szóbelimre is egyszer olvastam el a tételeket, 100%. Most nem villogás, vagy ilyesmi, hanem arra akarok rávilágítani, hogyha töriből tudod használni azt a 2 oldalnyi forrást, gyerekjáték, magyarból meg ha van valami fogalmad és tudsz egy kicsit fölé beszélni a dolgoknak szintén.
2016. jún. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!