Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt valaki aki germaniszti...

Van itt valaki aki germanisztika szakos és segítene?

Figyelt kérdés

Idén szeretnék menni egyetemre, de még pár dolog nem tiszta :/

Heti hány óraszám van ezen a szakon? Olvastam, hogy a második "fázisban" fel lehet venni anglisztikát a germanisztika mellé. Ez igaz? Minor szakot tényleg csak nyelvvizsgával lehet felvenni? Milyen minor szakot érdemes választani német mellé? Első évben még tényleg mindent magyarul tanulunk?

Hát, egyelőre ennyi kérdésem van, előre is köszönöm a válaszotokat! :)



2016. jún. 30. 18:39
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
De akkor minoron is idegen nyelven tanulunk? És tulajdonképpen akkor ugyanaz, mintha anglisztikán lennék germanisztika mellett, csak az angolt kevesebb óraszámban tanulom?
2016. júl. 1. 20:38
 12/18 anonim ***** válasza:

Szia a honlapon fent van az összes minor, nem csak nyelv van, lehet törit vagy médiát is tanulni, nem kötelező nyelvet felvenni.

Kb.igen mivel sok óra együtt van a főszakosokkal így elvárják ugyanazt a tudást. Csak sokszor egy egy óra nem ugyanabban a félévben van a főszakosoknak és a minorosoknak. Ezt úgy értem, hogy lehet egy minorosnak harmadévesként van ugyanaz az órája míg egy anglisztikásnak már elsőévesként.

2016. júl. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Érdekelne, hogy az első válaszom miért lett Ennyire lepontozva, mikor csak valós tényeket írtam le. (tudom hogy nem csak a kérdező pontozhat)
2016. júl. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti, köszönöm a válaszod!:) Utolsó, nem tudom miért lett lepontozva, én mindenesetre adtam a zöld pacsit mert számomra hasznos volt a válaszod. A többivel meg ne foglalkozz:)
2016. júl. 2. 23:19
 15/18 anonim ***** válasza:
Kérdező: Köszi igen gondoltam hogy nem te pontoztál le (amúgy az egyetlen gwrmanisztikás üzeneten kívül az összes választ én írtam neked)
2016. júl. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ismét a germanisztikás. :) Én két válaszod pontoztam fel, az első volt az egyik, hiszen - ahogy írtam is - teljesen korrekt és helytálló választ adtál. Ne foglalkozz vele! :/
2016. júl. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, nem szakszerű megfogalmazás, de a minor lényegében egy "kis-diplomát" ad, tehát kevesebb óraszámban de ugyanazt tanulod, mint a főszakosok.
2016. júl. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. júl. 4. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!