Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pénzügyi-számviteli ügyintéző...

Pénzügyi-számviteli ügyintéző vagy vállalkozási és bérügyintéző?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyiket érné meg jobban megszerezni? Melyikkel lehetne könnyebben elhelyezkedni? Második szakma lenne.
2016. jún. 30. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindkettőt ismerem, személyes képességektől függ, illetve mi az első szakma?

Röviden: Pénzügyi-számviteli ügyintézők nagyon a könyvelésre fektetik a hangsúlyt, elég jól megtanulhatod.

Bérügyintéző pedig nem tud olyan jól könyvelni, szóval nem olyan mélyen tanítják. Itt a bérszámfejtésre mennek rá.

Melyik a jobb? Budapesten mindkettőre van kereslet, vidéken inkább egy Pénzügyi-számviteli ügyintézőre.

Azonban a bérügyintéző tudása sokkal nagyobb összességében, mert sok témát érintetek.

Ha lenne konkrét kérdésed, vagy több infó akkor megválaszolom üzenetben ha írsz.

2016. jún. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazából érettségim van, plusz egy szakmám, ami teljesen más témakör, élelmiszer-, vegyiáru- és gyógynövényeladói.

Mindenféleképpen szeretnék váltani, mert szörnyű, ami a kereskedelemben megy. Mindig is vonzott engem valamiért az irodai munka, az, hogy egy cég mögött intézhessem a papírmunkákat. Lehet ezért hülyének nézni. :D

Nem mellesleg ha beválik az ember, azért többet kereshet egy ilyen szakmával, mint a bolti eladóival.

2016. jún. 30. 19:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen többet kereshetsz.

Ha megvan ez az OKJ, utána jöhet a mérlegképes, pár év gyakorlat és Egyéni vállalkozásban könyvelés.

Ott meg annyit keresel, amennyit fent bírsz maradni!

Amúgy az irodai munka se könnyű, mármint nem ez!

Itt mindig pénzzel dolgozol, ha valamit hibázol! IGEN, könnyű hibázni, azt mindet Te fizeted meg.

Sok a szabály, mindig változik, mindig képben kell lenni, ahány ember annyi féle eset, annyi féle eljárás.

Könyvelni gépen persze könnyebb, gép nem enged nagy hibát elkövetni! :)

Emellett monotonságot jól kell bírni. :)

2016. jún. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, tisztában vagyok vele, hogy ez egy bonyolult és összetett munka, éppen ezért hajlok efelé. Bennem tombol a tettvágy, dolgozni, alkotni, segíteni szeretnék, épp ezért nem szeretem a kereskedelmet, mert semmi kihívás nincs benne. Ha nincs kihívás, nincs, ami motiváljon, abba belefásulok - mint mindenki más is szerintem. :)
2016. jún. 30. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!