Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BGE (BGF) - Attól tartok...

BGE (BGF) - Attól tartok megfogják szüntetni a hallgató jogviszonyomat a 6 sikertelen vizsga miatt. Tele vagyok kérdésekkel. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Ma kaptam a NEPTUN-ban az üzenetet, hogy elértem a 6 vizsgaalkalmat és megszüntethetik a jogviszonyom. Valaki járt már így?? most teljesen lesokkolódtam és nemtudom mit kéne tennem.

Ők fognak jelentkezni nálam vagy nekem kéne, meddig lesz jó a diákom/azonnal visszakérik-e, meddig tart a megszüntetési folyamat stb.



2016. júl. 3. 00:44
1 2
 1/14 TamásTóth ***** válasza:
Menj be és kérdezd meg a TO-n szerintem az a legcélszerűbb. (vagy fel is hívhatod őket)
2016. júl. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
írj dékáni kérelmet, érdemes megindokolni komoly indokkal, hogy miért nem sikerült még a vizsga, és miért sikerülne a következő alkalommal. Ha most nem lehet, akkor aug végén 20-tól már keresd fel a to-t add le minél hamarabb a kérelmet, hogy időben elbírálásra kerüljön, nem hallottam még, hogy kivágtak volna valakit emiatt más egyetemen, a dékáni kérelmet általában mentsvár. BGE-ről sajnos sok jót hallani ilyen téren, de hátha. sok sikert
2016. júl. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%

Nem tud senki segíteni. 6 vizsgaalkalom után mindenhol megszüntetik a jogviszonyodat. Amúgy el nem tudom képzelni, hogy mi a jó fenéből lehet hatszor úgy megbukni, hogy úgy gondolod, hogy hetedikre majd sikerülni fog.

Ha belefér, akkor próbálj meg egy másik szakot. Nem kell azt erőltetni ami nem megy.

2016. júl. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 TamásTóth ***** válasza:
100%
A 6 vizsga sajnos szabályzatban rögzített, ebből dékáni kérelemmel sem fognak engedni, persze megpróbálhatod, de ami megoldás lehet, ha el szeretnéd végezni, hogy újra jelentkezel az egyetemre és elfogadtatod az eddigi tárgyaidat.
2016. júl. 3. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
A dékáni kérelem pont arra jó, hogy egyszer mindenki eltérhessen a szabályoktól. ( Megvan szabva, hogy miben nem lehet dékánival sem és mindenkinek csak egyszer van erre lehetősége) Kérdezd meg a to-on, hogy mi nálatok a dékáni kérelem útja( nálunk neptunban kell beadni). De mindezt sürgősen mert pár hét és elkezdenek foglalkozni az átsorolásokkal, a hallgatói jogviszonyok megszüntetésével. A legtöbb egyetemen megszokták adni a lehetőséget. Illetve gondolt át, hogy tényleg ezt szeretnéd e.
2016. júl. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 TamásTóth ***** válasza:
100%

Itt a link:

[link]


45. oldal (Méltányosság) 3. pont


"A méltányossági kérelem pusztán tanulmányi okra nem alapozható."


Tehát csak akkor kaphatna felmentést, ha például beteg volt/ valamilyen trauma érte, rajta kívül álló okok miatt nem ment át. (persze ezt bizonyítani kell).

Tekintve, hogy a 6 vizsga alkalmat legrosszabb esetben is 2 félév alatt (3-3 félévenként) de jobb esetben 3 félév alatt (2-2-2) próbálta meg így személy szerint nem gondolom, hogy 6 vizsga alakalom bukását meg lehet indokolni bármi egyébbel, mint azzal, hogy nem tanult eleget, nem készült fel, nem érti.

2016. júl. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
4-essel értek egyet: ilyenkor azt "szokták" csinálni, hogy újra felvételiznek, és elfogadtatják a tárgyaikat! De mindenképp a TO-n érdeklődj a lehetőségeidről és a teendőkről.
2016. júl. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. És ilyenkor még lehet jelentkezni a szemptemberi képzésre vagy csak a keresztfélévesre?? Holnap majd felhívom a TO-t de ott nekem eddig minden esetben amikor oda mentem rossz válaszokat adtak ezért fordultam ide :)
2016. júl. 3. 16:45
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem, szeptemberi képzésre ugye február közepéig lehetett jelentkezni. Vagy

- pótfelvételivel felvételizhetsz önköltségesre, ha lesz ilyen lehetőség és majd újra felvételizel államira

- jelentkezel keresztfélévre, ha a te szakodon indul ilyen egyáltalán

- jövő szeptemberre jelentkezel

2016. júl. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hmm. Szerintem nálam nem indul keresztfélév. Lehet akkor elkezdek egy OKJ-t szeptemberben mert még nem vagyok 23. Azt tudjátok esetleg,hogy azonnal visszavonják a diákom vagy októberig jó lesz-e. (Sajnos én az első lehetőséget tartom valószínűnek).
2016. júl. 3. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!