Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetemen önköltségből...

Orvosi egyetemen önköltségből azaz diákhitelből?

Figyelt kérdés

Idén államvizsgáztam biosz szakon, így már sajnos nem maradt elég államilag támogatott félévem.

Mindig is az orvosi volt a nagy cél,de amikor nem vettek fel, muszáj volt mást választanom.

Megint meg szeretném próbálni, de az 1 000 000/félévre nincs pénzem. A Diáhitel2 ekkora összeget is fedezne?

A mostani egyetemet államilag támogatotton végeztem, nincs hitelem.

24/F


2016. júl. 7. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de egy államvizsgával a hátad mögött nehezedre esik értelmezni, amit a diákhitel honlapján írnak?
2016. júl. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért senki nem kényszerített hogy menjél biológia szakra. Okosabb lett volna egy évet készülni még az érettségire. De amúgy a kérdésedre az válasz igen. Fölveheted a diákhitel 2-t (nincsen összeghatára). A hitel kamata elvileg fix 2%-os, mert további költségeket az állam állja (kamattámogatás).
2016. júl. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves első, nem okozott nehézséget a 4 sor értelmezése, de arról nem találtam információt, hogy ekkora összegre is érvényes lehet-e a diákhitel2.


Kedves második! Köszönöm, neked is.

Sajnos nem volt más választásom, a szüleim nem voltak túl engedékenyek..vagy tanulok,vagy elmegyek dolgozni, akár közmunkára is, nem volt apelláta.

2016. júl. 7. 17:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, miért végezted el a biológiát... Semmi értelme nem volt így.


Ha időben végezted el a bioszt, akkor elvileg maradt még 8 féléved, vagyis ha az orvosin nem csúszol, 6 félévet kell kiperkálni.


Ez 6 millát jelent, szerintem megéri. 2%-os kamattal számolva nem sok, az infláció most alacsony, de a jövőben magasabb lehet, ami azt jelenti, hogy elinflálódik a hiteled. Ráadásul a DH egész jó konstrukció. A magyar orvosi fizetés nem jó, bár mire elvégzed (30-31 éves korodra) jobb lesz valószínűleg, és külföldi is ott lesz.


Nekem egyedül az életkor számítana, 30 évesen akarod elkezdeni az életedet? Az durva.

2016. júl. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ha esetleg megcsináltad az Msc-t is nem gondolkodtál azon, hogy PhD-re menj? Ha olyan témát választasz akár az orvosi karon is Phd-hatsz, és utána esetleg ott maradni tanítani. Igaz nem orvosi végzettséged lesz és nem gyógyíthatsz, de valamilyen szinten ez az orvosis vágy lehet meglenne. :) ( Szerintem az a 6-12 millió az rengeteg)
2016. júl. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Oda van irva, hogy max a koltsegterites összege lehet. No mindwgy. El fognak tartani a szuleid meg harom evig legalabb? Orvosi mellett nem lehez dolgozni.
2016. júl. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen. De akkor ket diakhitel (gondolom az 1 re is szukseged lesz) nagyon nagy anyagi terhet ro majd rad. Ha kulfoldre mesz, akkor nem nagy dolog, de itthon nehez dolgod lesz. Egyebkent az msct szerintem felesleges volt elvegezned. Vagy ugyrafelvetelizhettel volna. Az a baj hogy a biosszal nagyon elhelyezkedni sem kehet. Azert sok sikert!
2016. júl. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!