Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kutatóorvosnak van lehetőség...

Kutatóorvosnak van lehetőség tanulni Magyarországon, ha igen mik a feltételek?

Figyelt kérdés
A kérdésem azért tettem ki,mert nem teljesen tiszta,hogy az orvosi egyetem mellé kell-e még természettudományi végzettség pl. biológus. Azt tudom hogy szakosodnak kardiológusnak,neurológusnak stb.,de kutatóorvosi képzésnek nem tudom mik a fázisai és lehet-e itthon tanulni.

2016. júl. 10. 08:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kutató(orvos) az lesz, aki kutat. Közben kiderül, milyen tudásra van még szüksége.
2016. júl. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%
Önmagában kutatóorvosi képzés nincs, általános orvosi vagy fogorvosi szakot kell elvégezned, közben már be lehet kapcsolódni kutatásokba (tudományos diákkör keretében), konferenciázol, publikálsz stb., aztán beiratkozol doktori iskolába. Külön más végzettség nem szükséges. De vannak pl. biológusok, kémikusok is, akik orvosi területen kutatnak, pl. élettani témákat.
2016. júl. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A professzionális kutatóképzés helye a doktori iskola. Orvosi, biológusi, biomérnök, gyógyszerész vagy más MSc után is lehet jelentkezni. Ha orvostudományi kutató akarsz lenni, akkor érdemes minél hamarabb elkezdeni a TDK kutatásokat, mert a doktori iskolák felvételijénél leginkább a már meglévő publikációk, impact factoros folyóiratcikkek számítanak.


Lényegében amúgy is a PhD a legmagasabb egyetemi végzettség, az egyetlen államilag elismert tudományos fokozat és ezzel fejeződik be a teljes egyetemi képzési ciklus.

2016. júl. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!