Sote-áok órarend?

Figyelt kérdés

Az a kérdésem, hogy Sote általános orvosi karán hogyan működik a tárgyfelvétel? Első szemeszterben gondolom összeállítják, de utána lehet magadnak összeállítani? A honlapon láttam, hogy a különböző betűknek más a beosztás.

Egyébként minden egyetemi dolognak örülök :) (mit szerezzek be szeptemberig, hova érdemes beülni/kiülni az órák között, van-e értelme tanulni valamit a nyáron, életmódtippek, szóval bármi)

Köszönöm!



2016. júl. 10. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Relax, pihenjél, arra van a nyár!

Majd kapsz egy nagy csomag infót az egyetemtől, hogy mit és hogyan kell csinálnod. Az órarended a csoportbeosztás miatt nagyrészt fix lesz, plusz tárgyakat majd még vehetsz fel, de első félévben, de még első évben sem ajánlom. Rázódj bele az egészbe, aztán majd látod, hogy mi hogyan működik.

Tankönyveket vehetsz, funkci, sobotta, ross, röhlich, langman, bifiz úgyis tuti kell, szóval ha valamire olcsón le tudsz csapni, hajrá, de úgyis kapsz tankönyvlistát, és lehet a könyvesboltban is lesznek akciók ősszel. Szóval összességében csak pihenj, élvezd a nyarat.

2016. júl. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :)
2016. júl. 10. 17:04
 3/5 anonim ***** válasza:
2016. júl. 14. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A technikai kérdésekkel nem kell előre foglalkozni mert az első tárgyfelvételnél stb. eléggé fogják a kezed.

Pár tippet tudok adni hátha segít valamit:


1. Anatómiából nekem a Sobotta atlasz nem jött be, mivel azok az idealizált képek nem sokat segítenek a tetemen felismerni. Én úgy tanultam hogy vettem egy Yokochi atlaszt ( fotózott képek vannak tetemekből) , és ha valamit meg kell érteni rajz alapján , mert mondjuk a tetemes képen nehezen kivehető akkor google is talál rá ezer lehetőséget. Ez pénz spórolásnak se rossz mert a Sobotta kb 40e.


2. Másik anatos tippem az , hogy én néha bejártam pár haverommal külön gyakorolni a boncterembe. Ezt hivatalosan nem lehet , de azért legtöbbször megengedték a boncmesterek.


3. Órarendileg egyébként nem kell követni a csoportod már az első két évben sem. Szóval ha tudsz jobbat összerakni szerintem engedik , hogy mondjuk kémiából As legyél anatból Bs. Én azt vettem észre , hogy ha csinálok egy teljesen szabad napot a hét közepén ( ez elsőben lehet nem elérhető cél :D ) , akkor ott nyugodtan tudok tanulni. Ha már be kellett menni akkor délután képtelen voltam leülni hétköznap.


4. A beülni kiülni kérdésre azt tudom mondani , hogy az első két évben főleg az EOKban vagy, ahol van hely , könyvtár előtte padok , tehát ott jól eltudsz lenni. Ha enni akarsz akkor az EOKos ebéd nem a legjobb szerintem, van egy Veranda nevű hely pár utcára ott mindig van napi 4 fajta választható menü és egész hangulatos is.


5. Életmód tanácsaim nincsenek. Max annyi , hogy első két évben tanulj sokat és ne szokj rá a cigire :D.


Remélem tudtam valamit segíteni. Ha kérdésed van írj nyugodtan.

2016. júl. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem első két évben nem érdemes keveredni annyira a többi csoporttal, a legtöbben szeretjük a csopinkat, jó azokkal együtt tanulni órán, akikkel jóban van az ember. Ez persze attól függ, mennyire vagy szociális. :D Vannak nagyon összetartó csoportok, ők még harmadévtől is igyekeznek együtt maradni, pedig akkor már tényleg szabadrablás van. Ráadásul kifejezetten nagy kicseszés másokkal, ha variálod az órarendedet az első két évben, kevés helyet nyitnak pl élettanon, elveszed azoknak a helyét, akik a csoportjukkal akarnak maradni, s úgyis elintézik, hogy kirakjanak téged, ha nem a sajátodba veszed fel, mert akkor még mindenki előnyt élvez, ha a saját csoportjába akarja felvenni. Nem minden esetben fordul ez elő, mert van, hogy más is variálni akar (ritkább esetben), meg az is előfordul, hogy sokan kibuknak a csoportból és akkor több hely van, ahova "betrollkodhatsz" (ez a gyakoribb, de pl az élettan számol azzal, mennyien buknak kb, és eleve kevesebb helyet nyit, mint amennyit pl az anatosok). Szóval megspórolsz egy nagy adag kellemetlenséget valakinek, meg talán magadnak is, ha tartod magad első 2 évben az órarendedhez. Anatómia 2-ből szeptemberben vizsgáztam le elsőben, előfeltétele volt az élettan 1-nek... Macerás volt kirakatni azt, aki felvette a neptunban a helyemre, ő sem lehetett boldog, hogy kirakták miután már összerakta az egyedi órarendjét és lezárult a neptun. Persze voltak, akik meg tudták oldani, és nem rakták ki őket. Ha az egyedi órarend mellett döntesz első két évben, akkor sok sikert!


Amúgy a betűdbe beosztanak majd, kapsz róla levelet majd a gólyatábor előtt. A betűt meg majd 3 felé fogjátok osztani magatok között gólyatáborban az alapján, hogy ki kivel barátkozott össze.


A Sobotta nekem kifejezetten tetszett, de egyetértek, hogy drága és túl szépek benne a képek, nem olyanok, mint a boncteremben. Fenn van neten is, meg valamelyik felsőbbévesnek tutira meglesz pdf-ben. Meg egy csomó nem kölcsönözhető példány van az egyetemi könyvtárakban, ha könyvtárban tanulsz, akkor jó az. Meg használtan is lehet venni, lépj be az eladó orvosi tankönyvek csoportba facebookon, ott utána lehet kérdezni. A Yokochi tényleg hasznos, én is nagyon szerettem, de pl csomó barátomnak nem jött annyira be. Ha jó az a képességed, hogy beleláss dolgokat valamibe, ami nem teljesen ugyanúgy néz ki, akkor bármelyik atlaszból lehet tanulni. Nekem Sobotta + Yokochi volt, de a legjobb barátom csak a Szentágothaiból tanult, egy másik barátom az SH atlasz képek (nem kapható, netről letölthető)+ Yokochi kombóra esküdött. Az SH-t én is nézegettem néha. Olyat is ismerek, aki Netterből tanult, de szerintem ő valami nagy hipszter lehetett, az az atlasz nagyon nincs benne a köztudatban, ráadásul szerintem magyarul nem is kapható. :D Szóval kinek mi válik be. Egyik sem rossz választás, amelyikből elkezdesz tanulni, abból fogsz később is. A Sobottába érdemes belenézni szerintem, sokaknak jobban tetszik, mint a Szentágothai. Azt veszik a legtöbben. Nézz utánuk, menj el az orvosi könyvesboltba, vagy keresd meg őket neten. Aztán majd eldöntöd, hogy melyik tetszik.


Nyáron pihenj, ne tanulj. Fogsz még eleget majd szeptembertől. :D Kiülni/beülni első két évben az EOK-ba/mellé fogsz, esetleg az anatómiai intézet kertjébe a padokra. De ha sok időd van, és nincs kedved tanulni, akkor menj el az Orczy kertbe. Meg ott van a Corvin pláza, mi oda is beültünk néha csoportos tanulás végett a kajás részre fentre, már amikor nem volt egy szabad hely sem az EOK-ban a könyvtáron kívül, ahol meg lepisszegnek, ha meg mersz szólalni.


Nekem is írhatsz, ha van kérdésed. :)

2016. júl. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!