Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Én csinálok valamit rosszul...

Én csinálok valamit rosszul (szakdolgozat)?

Figyelt kérdés

Az őszi félévben szeretném megírni a szakdolgozatomat, és ehhez keresek megfelelő céget, ugyanis nekem kell a szakdolgozat témát "vinni" az egyetemre.

4 cégnek írtam e-mailt, amiben leírtam, hogy hol tanulok, milyen szakon vagyok, milyen munkát végeztem a szakmai gyakorlatom során, s levél végén megkérdezem, hogy van-e lehetőség az adott helyen szakdolgozat készítésére. Eddig egy választ sem kaptam (napok, hetek teltek el). Talán inkább megint gyakornoki helyet keressek és akkor írhatom az ottani cégnél a szakdolgozatot? Mit csináljak, teljesen tanácstalan vagyok?!


2016. júl. 11. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Leírhatnád, hogy milyen szakon tanulsz, mert számomra pl. értelmezhetetlen, hogy miért egy cégnél akarod megírni a szakdolgozatodat, de nyilván a szakodon ez normális dolog. Nálunk a szakdolgozatot az egyetemen szokás írni, kutatást kell hozzá végezni. Hogy ennek során felkeresel cégeket, az teljesen más dolog.
2016. júl. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
gépészmérnök
2016. júl. 11. 19:54
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt mit jelent, hogy "van-e lehetőség az adott helyen szakdolgozat készítésére." ?


Én ezt úgy értelmezem, hogy be akarsz menni egy céghez, elfoglalni egy asztalt és egy széket, és ott akarod megírni a szakdolgozatodat. Erre ott van a könyvtár...


Ne ilyen béna levelet írj, hanem azt, hogy mi a témád, mit vizsgálsz, mit akarsz kihozni ebből, és hogy a CÉG miben tudnak neked segíteni.


A konzulensedet/tanárokat keresd meg elsőként, hogy ő mely céget ajánl, neki biztosan vannak kapcsolatai...


2. küld el mégegyszer a leveleket, normálisan megfogalmazva...

2016. júl. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Talán jobban járnál ha gyakornokként mennél és úgy írnád. A szakmai gyakorlati helyedre nincs lehetőség visszamenni?


Egyébként szerintem specifikáld jobban, hogy milyen témakörök érdekelnének, milyen tárgyakból voltál kiemelkedőbb (szakirányt nem említettél), így a cégek is könnyebben találhatnak neked témát.


Lehetsz kicsit rámenősebb is, ne e-mailezz, telefonálj oda, kérj személyes találkozót, vagy ha marad a mail, ne valami recepció/info címre, legjobb a mérnökirodából valakinek. Diákszövetkezeteket is megnézhetsz, akik gyakornoki munkát kínálnak, így ez a pitizős rész kimaradna.

2016. júl. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!