Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha régi fotót szeretnék...

Ha régi fotót szeretnék szakdolgozatba tenni ( régi iskolaképet), akkor arra hogyan kell hivatkozni?

Figyelt kérdés

2016. júl. 3. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Honnan van a fotó?
2016. júl. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Iskolatortenet írok és régi osztálykepek és nepiskolai értesítők vannak amelyeket mellékletbe tennék szakdolgozati.
2016. júl. 4. 00:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem arra gondolt, hogy ha egy könyvben van benne vagy újságban akkor megadod a könyv címét, kiadóját esetleg a kiadás idejét és oldalszámot. Újság esetén meg a megjelenési dátumot.
2016. júl. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha jól értem a gyűjtés során került hozzád.. Ha tudod mikor és ki készítette akkor rá hivatkozva. A bizonyítványokra egyéb iratokra meg annak készültének idejével és pontos megnevezésével. Igaz szakdolgozat.. de pl az osztályképeken található személyek ( ha fellelhetők) szoktak örülni ha megkérded őket bele kerülhetnek-e. Nem utolsó sorban érdekességgel gyarapíthatod ismereteid...
2016. júl. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A községnek amelynek az iskolatörténetét írom, a közös oldalára tett fel ilyen iratokat,mondta, hogy nyugodtan felhasználhatom. Ha pl újságból lett volna vagy hasonló forrásból könnyebb dolgom lenne a hivatkozás szempontjából. A régi osztályképeken, amiket kaptam, rajta van a dátum, osztály is ( pl. 6.a ) és a tanító néni vagy bácsi neve is. Vannak olyan népiskolai iratok, amelyek 1938-as évből való, olyan osztálykép is, amely 1958-as.
2016. júl. 4. 10:43
 6/8 A kérdező kommentje:
A levéltárral is felvettem a kapcsolatot, az a vicc, hogy még a fortepan oldalon sincsen fotó:((((mert így könnyebben tudnék hivatkozni.
2016. júl. 4. 10:50
 7/8 anonim ***** válasza:
akkor hivatkoznod kell a weboldal címét.. linket ahonnan másoltad
2016. júl. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha az anyagok egy netes oldalról vannak, akkor azt az oldalt kell meghivatkozni.

A képekhez, ha papír alapon kaptad őket, akkor írhatod, hogy saját gyűjtés. Ha azok is a netről vannak, akkor az oldalra kell hivatkozni.

Egyébként meg, ha elakadsz, kérdezd nyugodtan a konzulensedet. Ő biztosan pontosan tudja, hogy mi az, amit elfogadnak majd.

2016. júl. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!