Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia tanulásának menete?

Biológia tanulásának menete?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eddig csak általános iskolában tanultam biológiát, és most a nyáron elszeretném újra kezdeni tanulni.(Felkészülni a 11. évfolyamra, illetve majd emelt szintű érettségit akarok tenni).

Az oktatas.hu-n megtalálható érettségi vizsgakövetelményeket, a nagy etele féle követelményrendszert párosítva alakítsak tanulási sémát?(Ha igen, mi szerint rakjam sorba a témákat?)

Vagy a könyv szerint haladjak?

Valaki tudna segíteni? :)

Nagyon hálás lennék a segítségéért!


Köszönöm szépen!



2016. júl. 11. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mozaik biológia 10-11-12 és sima ügy, csak becsülettel és keményen tanulj.

Ezen kívül megcsinálod a korábbi feladatsorokat, esetleg vehetsz még feladatgyűjteményt, de az érettséginél jobban egy sem adja vissza.

2016. júl. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszod! :)

A könyveket már beszereztem(jópárat), csak azt furcsálom, hogy mindenki 10.-től ajánlotta a mozaikos könyveket.

Miért nem érdemes megvenni a 9.-es biosz könyvet?

És akkor így "semmi alap" tudás nélkül is kezdhetem a 10.-es biológia könyvel?

Köszönöm!

2016. júl. 11. 20:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Megtalálod a 9.-es könyvet a neten, nézz bele nyugodtan vagy olvasd át a nyáron, de nincs benne nélkülözhetetlen információ, a tizedikestől kezdve vonatkozik az érettségire az anyag.
2016. júl. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem érdemes húzni a kilencedikessel az időt, ez lemaradt az előbb.
2016. júl. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat ismét! :)

Sokat segítettél! :)

2016. júl. 11. 20:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem igazán ajánlanám a feladatgyűjteményeket, egyik se teljesen jó. Viszont nekem nagyon sokat segített főleg a szóbelin, hogy különböző cikkeket olvastam a neten, amikből sok érdekességgel tudtam színesíteni a kissé hiányos tudásomat és így nagyon jó pontszámot értem el. Én hetente 1-2 cikket olvastam, szerintem ennyi bőven elég.

2016. júl. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Milyen cikkekre gondolsz, párat be tudnál linkelni esetleg(kiindulásképp)(Igaz szoktam olvasgatni ilyesmiket(Szendi Gábort stb..) elég régóta :))? :)

Köszönöm!

2016. júl. 11. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!