Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elsőévesként milyen nehéz az...

Elsőévesként milyen nehéz az ELTÉn koliba kerülni? És kb mennyi a ponthatár a kolikban?

Figyelt kérdés
TÓK-ra jelentkeztem, és így esélyes hogy felvesznek a Kőrösi kollégiumba?
2016. júl. 12. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem könnyű, az biztos, messze kell hozzá laknod, sok testvér, alacsony kereset... 36-38 pont körül szokott lenni ha jól emlékszem. Az, hogy melyik koliba vesznek fel, a szerencsén is múlik, a Kőrösibe sokan akarnak, így oda nehezebb, bár attól is függ, mi a szakod (a TÓK-osokat nem tudom melyik kolikba szokták inkább elhelyezni). A sorrend tehát nem minden esetben számít sajnos.
2016. júl. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :) 37 pontot számoltam magamnak egy lista alapján, remélem ez elég lesz
2016. júl. 12. 22:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Nehéz, és mindent hivatalos okmánnyal kell igazolnod. Csak nagymamád fényképe nem kell. De lehet, még az is.


Na de komolyan nem könnyű bejutni..

2016. júl. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37 az nagyon határeset, tavaly talán pont ennyi volt a ponthatár, vagy 38, nem emlékszem pontosan. Amúgy ha nem kerülsz be, vannak vallásos kolik, ahol nem kell hogy az adott vallást gyakorold, és kb. annyiba kerülnek mint egy ELTE koli. Ugyanúgy járhatsz ki-be mint bármilyen másik egyetemi koliban, annyi hogy vannak programok amiken részt lehet venni, de nem kötelező. Illetve vannak magánkolik is, viszont azok már majdnem albérlet árban vannak.
2016. júl. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tavaly valóban pont 37 volt a ponthatár. Elég necces, de ha szerencséd van, meglehet.
2016. júl. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!