Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanári szakokon miért olyan...

A tanári szakokon miért olyan nevetségesen alacsony a ponthatár?

Figyelt kérdés
Ők fogják tanítani a következő generációt, aztán 300-350 ponttal már barkit felvesznek.

2016. júl. 11. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Tudod hogyan alakul ki a ponthatár? Ha igen, akkor rájössz miért butaság a kérdésed.
2016. júl. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak felveszik őket. Nem diplomát adnak a kezükbe.


És szerinted mióta minősíti az ember képességeit, hogy hány pontja van? Engem annak idején csak költségtérítésesre vettek fel, tisztességesen elvégeztem, miközben a magas pontszámokkal felvettek sorra estek ki, illetve éveket tettek rá pluszban.

2016. júl. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert azok közül, akiknek sok pontjuk van, sokan nem akarnak tanárnak menni. A ponthatárt mesterségesen úgy lehetne megemelni, hogy szigorítanak a felvételi követelményeken (pl. előírhatnának egy emelt érettségit az adott szak függvényében) - de félnek megtenni, mert bizonyos szakos tanárokból így is hiány van, azaz igyekeznek mindenkit felvenni, aki szeretne oda járni (az alkalmassági is csak formalitás, mindenkit átengednek).

Szerintem elég nevetséges, hogy pl. kémia tanárnak el lehet menni bármiféle kémia érettségi nélkül (erre konkrétan rákerestem, mert amikor meghallottam, nem akartam elhinni) és ez csak egy példa, gondolom, máshol sem jobb a helyzet.


Régen én is szívesen elmentem volna tanárnak, de az a helyzet, hogy a kedvezőtlen társadalmi változások mellett (akár a gyerekek / szülők viselkedését, akár a tanárok megbecsültségét és nevelési eszközeit, határkörét nézzük) hogy minden "reformmal" egyre csak romlik adminisztratívan is a tanárok helyzete. (Persze ez a "negatív szelekció" olykor már a tanári karok "minőségén" is meglátszik, sajnos - minden tisztelet a kivételeknek.

2016. júl. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Alacsony a ponthatár valóban, de az,hogy felveszik,még nem jelet diplomát. Természettudományos tanárokból azért van hiány, mert egyrészt kevesen jelentkeznek, de akik jelentkeznek, azok között is van szórás rendesen - én az ELTE-re járok, és itt van. Kb. ugyanazok a tantárgyak vannak, mint az alapszakosoknak, szóval például egy kémiatanár együtt tanul egy leendő vegyésszel. Tehát láthatod, nem gyenge azért a tanári képzés. És amúgy tudtommal mérnöki karokra sem nagyon magas a ponthatár, pedig azok se könnyűek. Abban viszont egyetértünk, hogy picit magasabb ponthatárok jobbak lennének, de akkor meg még kevesebben jönnének. Nekem a tanáraim azt mondták, többre is vihetném, ne menjek tanárira, de én ezt nem értettem, szerintem a legjobbak menjenek tanárnak.
2016. júl. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért az, hogy valaki bekerül nem feltétlenül végzi el. Lehet valaki 330 ponttal kerül be, de állja a sarat és lehet egy baromi jó tanár lesz. Ezzel szemben lehet egy nagyon magas pontszámmal felvett hallgató hamar kibukik, mert csak magolt gimiben és az egyetemre már kevés.


Konkrétan tudok olyat (akár többet is), aki jó ponttal került be tanárira, végtelen sokat magolt felvételi előtt, majd szinte beleőszült, hogy egyetemen hiába magolt, nehezen tudott megfelelni a kihívásoknak. Még ha el is végzi, de sokszor nehezebben és frusztráltabban, mint mások. Na az ilyen nem való oda.

2021. jan. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!